Erih Day „Work it Out” w Exploseum

Wiktoria Raczyńska
,

Exploseum zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Kultury Industrialnej. Rozpocznie majówkę fotograficznie, historycznie i tanecznie.

Tego samego dnia, o tej samej godzinie, w ponad 30 europejskich obiektach dziedzictwa przemysłowego, zostanie zaprezentowany specjalnie przygotowany układ taneczny. Wszystko to w ramach święta Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH), do którego przynależy Exploseum.

Dla gości Exploseum przygotowało szereg różnorodnych atrakcji. Święto Kultury Industrialnej ERIH DAY w Exploseum rozpocznie się od warsztatów fotograficznych, w których udział wziąć może każdy, bez względu na poziom umiejętności czy posiadany sprzęt. Cel jest jeden – zrobić niebanalne zdjęcia. O to w Exploseum nietrudno, gdyż to miejsce posiada wiele wyjątkowych i fotogenicznych zakątków.

To jednak nie wszystko, warto poznać ekspozycję przy pomocy gry turystycznej przygotowanej przez pracowników MOB. Jest to wyjątkowe połączenie zabawy i nauki. Pozostali goście mogą natomiast samodzielnie zwiedzić wystawę stałą. Przygotowano również rodzinne gry i animacje, które zapewnią najmłodszym, ale nie tylko, nie lada rozrywkę.

To jednak nie koniec atrakcji. Podczas „Work it Out” będzie można zwiedzić strefę zakazaną. Wystarczy się zapisać, by zostać oprowadzonym po III strefie NGL, na co dzień niedostępnej dla zwiedzających.

Przed punktem kulminacyjnym, jakim jest wspólny taniec, będzie możliwość poćwiczenia kroków i przyswojenia ich, by następnie o godzinie 15.00 razem z uczestnikami z całego świata zatańczyć tę samą choreografię.

Dla uczestników happeningu tanecznego „Work it Out” przewidziano pamiątkowe upominki.

Exploseum zaprasza 1 maja 2019 roku, w godzinach 11.00 – 16.00, wstęp – 1 zł.

zdjęcie: W.Woźniak

materiały nadesłane: Katarzyna Boruta, MOB

Reklama