„Elektronik” w czołówce techników w Polsce

Marek Tomaszewski
,

Technikum Elektroniczne Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy zajęło drugie miejsce w prestiżowym rankingu szkół ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2018”. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkoła zajęła pierwsze miejsce w tym zestawieniu.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy już po raz dwudziesty opublikowała ranking. Głównym kryterium w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Pod uwagę brane są także sukcesy szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników –  wyniki egzaminów zawodowych.

Jeżeli chodzi o pozostałe bydgoskie technika, to 25 miejsce zajęło Technikum Ekonomiczne nr 1 w ZS Ekonomiczno-Administracyjnych, 53 – Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Gastronomicznych, a 92 miejsce zajęło Technikum Budowlane w ZS Budowlanych. Szkoły te uhonorowano Złotymi Tarczami. Srebrną Tarczę przyznano  Technikum Chemicznemu w ZS Chemicznych (miejsce 115), a brązową Technikum Odzieżowo-Handlowemu w ZS Handlowych  (miejsce  209) .

W rankingu liceów VI Liceum Ogólnokształcące zajęło 44 miejsce w kraju i zdobyło Złotą Tarczę. Srebrne Tarcze uzyskały I Liceum Ogólnokształcące (miejsce  163) i II Liceum Ogólnokształcące (miejsce 210). IV LO wyróżniono Brązową Tarczą (miejsce 349).

W rankingu maturalnym VI Liceum Ogólnokształcące zajęło 66 miejsce w kraju wśród liceów, a wśród techników Technikum Elektroniczne miejsce 3. W rankingu szkół olimpijskich VI Liceum Ogólnokształcące sklasyfikowano na 14 miejscu w kraju.

Reklama