Elektronik będzie miał nowoczesną halę sportową

Marek Tomaszewski
,

Ogłoszony został przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych. Nowoczesny obiekt wyposażony będzie, m.in., w siłownię i salę fitness.

Budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych zapowiedział prezydent Rafał Bruski już rok temu, podczas spotkania z dyrekcją szkoły – w rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” technikum przy ZSE zostało najlepszym technikum w całej Polsce. W tym roku zajęło II miejsce.

–  Przy Technikum Elektronicznym w 2015 roku wybudowaliśmy nowoczesne boisko z poliuretanową nawierzchnią. Teraz czas na halę sportowa, o którą szkoła zabiega od lat –powiedział prezydent Bydgoszczy.

W wieloletniej prognozie finansowej miasta zabezpieczono na ten cel 10 mln zł. W najbliższych tygodniach miasto złoży także wniosek o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

2Nowoczesna hala będzie miała wymiary ok. 43 m x 23 m. Znajdą się tam dwa boiska treningowe do koszykówki (o wymiarach ok. 32 m x 19 m), siatkówki – boisko główne i dwa boiska treningowe (o wymiarach ok. 24 m x 15 m) i do piłki ręcznej (boisko główne).

Będzie także siłownia, sala fitness, szatnie, a także zaplecze sanitarno-magazynowe, pokoje nauczycieli i sędziów oraz widownia na 250 miejsc.

Hala ma być gotowa do 30 czerwca 2019 roku. Jeszcze w 2018 roku, po wyłonieniu wykonawcy robót budowlanych, podpisaniu umowy i przekazaniu placu budowy, planowane jest wykonanie przyłączy sanitarnych i elektrycznych, a także węzła centralnego ogrzewania.

Oferty na budowę hali przy ul. Karłowicza można składać do 16 lutego.

3-001Warto wiedzieć

W projekcie budżetu miasta na 2018 rok przeznaczono blisko 19 mln zł na rozpoczęcie budowy czterech nowych hal sportowych. Oprócz hali na ul. Karłowicza, zaplanowano, między innymi, budowę nowej sali przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Pomiędzy placem Wolności i ulicą Krasińskiego powstanie zupełnie nowy obiekt. W sali znajdzie się boisko o wymiarach około 19 na 36 metrów.

Hala sportowo-rehabilitacyjna powstać ma natomiast przy Zespole Szkół nr 14 na ul. Kcyńskiej. Hala będzie połączona z budynkiem szkoły łącznikiem, w którym planowane jest umieszczenie pomieszczeń rehabilitacyjnych, dydaktycznych, świetlicy i innych sal. Nowy obiekt ma powstać w miejscu istniejącego, który planowany jest do rozbiórki.

Planowana jest także budowa sali rehabilitacyjno – sportowej przy SOSW nr 3 przy ul. Granicznej 12.

materiał i wizualizacje: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama