Ekologiczny rajd wzdłuż Wisły

Magdalena Jabłońska
,

Po raz trzeci rusza w Polskę Eko-Peleton. To ekologiczna wyprawa rowerowa z cyklu „Cycling Recykling”, której tegoroczne hasło brzmi „Wisła z prądem”. Kolarki i kolarzy poprowadzi ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, pomysłodawca rajdu. Dwutygodniowa wyprawa rozpocznie się 15 lipca u źródeł Wisły i zakończy 28 lipca w Gdańsku.

Ekopeleton odwiedzi Bielsko-Białą, Kraków, Sandomierz, Kazimierz Dolny, Warszawę, Wyszogród, Dobrzyń nad Wisłą, Ciechocinek, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Tczew i Gdańsk. Do przejechania jest ponad 1000 km.

Rowerzystkom i rowerzystom,  m.in., pracownikom firm REMONDIS Electrorecycling i i Electro-System Organizacji Odzysku SEiE będzie towarzyszyć na trasie Lodzia – maskotka wyprawy. To ona będzie wręczać nagrody w ekoquizach, które będą organizowane w odwiedzanych 12 miastach.

Zaplanowane są również spotkania z mieszkańcami, organizacjami i samorządowcami oraz wspólne przejazdy rowerowe, podczas których będzie promowany recycling i troska o czystość Wisły.

Przebieg wyprawy będzie można śledzić na bieżąco tutaj.

Tak, jak w poprzednich wyprawach, każdy może dołączyć na dowolnych odcinkach i w dowolnym czasie do rajdu oraz do zaplanowanych ekologicznych akcji. Wszyscy chętni do wspólnego cyclingu i recyclingu proszeni są o kontakt z: Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu , tel. 697 092 978.

materiały nadesłane: Piotr Drozdowicz, asystent wyprawy Cycling Recycling

Reklama