Ekologiczny budynek schroniska dla zwierząt gotowy

Magdalena Jabłońska
,

Nowoczesny budynek w schronisku dla zwierząt jest już niemal gotowy. Po niezbędnym wyposażeniu sal, zostanie otwarty. Przy jego budowie Miasto poszło o krok dalej i zadbało nie tylko o jak najlepsze warunki dla przebywających w schronisku zwierząt, ale również o środowisko.

Zakończył się ostatni etap prac budowlanych w nowym budynku schroniska dla zwierząt. Na nowoczesnym budynku z dwuspadowym dachem zamontowano 70 sztuk paneli fotowoltaicznych. W budynku znajdują się także trzy oszczędne pompy ciepła, które będą ogrzewać obiekt.

To dzięki pozyskaniu funduszy unijnych schronisko wyprodukuje darmową energię pochodzącą ze słońca. Montaż siedemdziesięciu sztuk paneli fotowoltaicznych, a także trzech nowoczesnych pomp ciepła sprawi, że budynek będzie całkowicie samowystarczalny energetycznie. Otwarcie nowego budynku zaplanowane jest jeszcze w tym roku.

W nowym budynku schroniska dla zwierząt będzie znajdował się gabinet weterynaryjny z salą operacyjną. W niewielkim szpitalu weterynaryjnym zwierzęta będą wracać do zdrowia po zabiegach. Na parterze ulokowany zostanie salon kosmetyczny dla kotów i psów. W nowym budynku znajdzie się również miejsce, gdzie dzieci i młodzież dowiedzą się, jak właściwie opiekować się zwierzętami. Rozbudowa schroniska przyczyni się przede wszystkim do poprawy warunków zwierząt, które czekają na adopcję, ale także do zapewnienia pracownikom, wolontariuszom i gościom schroniska lepszych warunków pracy i obsługi.

W ramach inwestycji zmienił się także teren wokół budynku, pojawiły się nowe drogi dojazdowe i wygodny parking. W sumie na odwiedzających czeka dodatkowych 30 miejsc postojowych. Wykonano także dodatkowe nasadzenia zieleni. Koszt całej inwestycji wyniósł około 3,2 mln złotych.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama