Ekologiczne Formy Sceniczne w Pałacu Młodzieży

Magdalena Jabłońska
,

Ratusz zaprasza na przegląd Małych Form Scenicznych związanych z ekologią, który odbędzie się 25 i 26 lutego w Pałacu Młodzieży w godzinach od 9.00 do 13.30.

Przedmiotem konkursu jest prezentacja przedstawienia, krótkiego spektaklu (małej formy scenicznej) o charakterze ekologicznym. Prezentacje są bardzo różnorodne i dotyczą wielu aspektów środowiskowych, w tym m. in. oszczędzania wody, segregacji śmieci, smogu itp. W tym roku zaprezentowana zostanie nowa kategoria konkursowa – film o tematyce ekologicznej (spot, teledysk itp).

Pierwszego dnia na scenie Pałacu Młodzieży zaprezentują się przedszkola. Drugiego dnia obejrzycie występy szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz filmy.

Lista laureatów będzie opublikowana tutaj w piątek 28 lutego, zaś zwycięzców poznacie w czerwcu na uroczystej gali podsumowującej konkursy i akcje ekologiczne, które przez cały rok szkolny są organizowane w placówkach oświatowych.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 31 placówek oświatowych, w tym 20 przedszkoli oraz 13 szkół w 3 kategoriach wiekowych. Łącznie na scenie wystąpi blisko 500 dzieci i młodzieży. Obejrzycie także filmy zgłoszone do konkursu.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama