Dzień Zakochanych w ZOO

Wiktoria Raczyńska
,

Dzień Zakochanych w ZOO odbędzie się nieco wcześniej niż w kalendarzu – 12 lutego. Tego samego dnia, w niedzielę, odbędzie się piąta impreza City Trail na terenie Myślęcinka. Wciąż działają też dwa wyciągi i dwie trasy zjazdowe.

Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” zaprasza pary zakochanych do Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku na spacer już w niedzielę (12 lutego).

Tego też dnia dla trzech par, które pierwsze odwiedzą ZOO przewidywane są bezpłatne bilety wstępu, zaś dla kolejnych pięciu par zakochanych ZOO proponuje obniżkę cen biletów na 5 zł dla dwóch osób (czyli dwie osoby wchodzą do ZOO na jeden bilet za 5 zł).

W bydgoskim ogrodzie zoologicznym jest kilka wiernych par zakochanych wśród zwierząt. Gęś garbonosa i bernikla kanadyjska tworzą taką parę międzygatunkową. Miłość zaś, która „nie zna granic ni kordonów”, to uczucie samca bażanta łownego do samiczek zamieszkujących wolierę w ZOO. Historia pary kaczek krzyżówek to dosłowne love story ze szczęśliwym zakończeniem, do mieszkającej w wolierze kaczuszki, ogromną miłością zapałał pięknie wybarwiony kaczorek, który z upartością zakochanego dążył do dostania się do woliery swojej wybranki. Miłość ta zakończyła się szczęśliwie, gdyż samiec został wpuszczony do wnętrza woliery.

W najbliższą niedzielę, 12 lutego odbędzie się piąta impreza City Trail na terenie Myślęcinka. Przed miesiącem ścieżki w Myślęcinku były częściowo oblodzone, a niebo pokryte chmurami. Jak będzie tym razem? Okaże się już za kilka dni. Zapisy przez Internet i w dniu zawodów  – koszt startu w zawodach to 17,5 zł. Osoby, które zapiszą się dopiero w dniu zawodów będą musiały zapłacić 25 zł. Opłata w City Trail Junior to zawsze 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne.

Początek imprezy to godzina 8.30, kiedy to otwarte zostanie biuro zawodów. Będzie ono zlokalizowane w Myślęcinku na Polanie Różopole. Od godziny 9.30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży,  a o godzinie 11.00 wystartują dorośli. Cykl składa się z sześciu biegów (ostatnie zawody są zaplanowane na 5 marca) i siódmej imprezy – uroczystej gali podsumowującej sezon 2016/2017. Odbędzie się ona w połowie marca. Tego dnia wszyscy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi będą mogli odebrać pamiątkowe medale, a najszybsi zostaną nagrodzeni. Kontakt do organizatora: Justyna Grzywaczewska, e-mail: justyna.grzywaczewska@citytrail.pl, tel.kom.: 691 82 12 42.

Stok narciarski w Myślęcinku jest czynny, działają dwa wyciągi i dwie trasy zjazdowe. Stok jest ratrakowany, panują na nim bardzo dobre warunki narciarskie.

materiały nadesłane: Bożena Hennig, p.o. rzecznika LPKiW

Reklama