Dzień Dziecka z wydrami

Magdalena Jabłońska
,

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza młodych i starszych miłośników wydr i nie tylko na wspólną zabawę z okazji Międzynarodowego Dnia Wydry, który celebrować będziemy 1 czerwca.

Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 12.00 startem rodzinnej gry terenowej „Tropem małych drapieżników”. Uczestnicy tworzą drużyny, które w trakcie gry odkrywają tajemnice świata zoologicznego i jego mieszkańców. Następnie dzieci i dorośli będą mogli wykazać się talentami malarskimi w konkursie plastycznym „Wydra w przyrodzie”, a prace wykonywane będą węglem, farbami plakatowymi i kredą na chodnikach ogrodu.

O godzinie 14.00 rozpocznie się pogadanka o ciekawostkach z życia wyjątkowego gatunku wydr, jakim jest wydra morska.

Kolejnym wydarzeniem dnia będzie pokaz treningu i karmienia wydr, który rozpocznie się o godzinie 14.40.

Na zakończenie dnia zoo zaprasza na I Turniej o Puchar Kierownika Zoo „Marlenka 2019 – wszystko o wydrach”. Po nim nastąpi rozdanie nagród dla wszystkich zabaw i konkursów, uhonorowani zostaną także laureaci konkursu literackiego „Wydrzym głosem”.

Dzień Wydry zakończy defilada z wydrzym pyszczkiem.

Dzieci przebrane za wydry wchodzą do zoo za darmo, pozostali płacą 18 zł (bilet normalny) i 12 zł (bilet ulgowy).

Międzynarodowy Dzień Wydry to inicjatywa międzynarodowej fundacji na rzecz ochrony gatunków wydr (IOSF), która jest jedyną organizacją zajmującą się wyłącznie ochroną i opieką nad wydrami w oparciu o ponad 20 lat badań naukowych w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama