Dzień Babci i Dziadka w zoo, a ferie z „płazio–gadzimi opowieściami”

Magdalena Jabłońska
,

Leśny Park Kultury i Wypoczynku ma propozycję dla wszystkich babć i dziadków: przyjdźcie we wtorek 21 stycznia do zoo bez wnuków. Przygotowano specjalne warsztaty pn. „Ułóż menu dla legwana”.

Początek spotkania o godzinie 10.30 w Akwarium Terrarium. Co w programie? Uczestnicy usłyszą wiele ciekawostek na temat żywienia gadów i płazów mieszkających w myślęcińskim zoo. Tradycyjnie zjawi się tajemniczy gość. Poza tym babcie i dziadkowie będą świadkami karmienia wybranych gatunków płazów i gadów, a opiekunowie zwierząt opowiedzą o swoich ulubieńcach.

Na to wydarzenie obowiązują zapisy – liczba miejsc ograniczona do 25. Zapisy pod numerem telefonu 52 328 00 09 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. By wziąć udział w warsztatach, należy kupić bilet wstępu do zoo w cenie 10 zł.

Jak co roku w ferie LPKiW zaprasza na spotkania rodzinne i dla grup zorganizowanych do bydgoskiego zoo.

Tym razem tematem przewodnim będą płazy i gady. Odkryjecie tajemnice mieszkańców Akwarium Terrarium, dowiecie się między innymi: co zjada legwan zielony, agama żaglowa, krokodyl kameruński, drzewołaz, co to są parotydy i jak wygląda wylinka. Poza tym, uczestnicy poznają krajowe gatunki płazów i gadów. Zjawi się też tajemniczy gość. A wszystko to przeplatane będzie różnorodnymi aktywnościami.

Grupy zorganizowane Myślęcinek zaprasza w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Natomiast na spotkanie rodzinne w środy – 29 stycznia na godzinę 12.00, a 5 lutego na godzinę 10.30.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona) pod numerem telefonu 52 328 00 09 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. By wziąć udział w zajęciach, należy kupić bilet wstępu do zoo.

Podczas ferii od 25 stycznia do 9 lutego w godzinach od 10.00 do 15.30 przy sprzyjających warunkach pogodowych na terenie zoo będzie rozpalone ognisko. Zapewnia kijki. W kiełbasę każdy musi zaopatrzyć się sam (nie ma możliwości zakupu na terenie zoo).

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama