Drzwi otwarte w Szkole Muzycznej im. A. Rubinsteina

Magdalena Jabłońska
,

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy zaprasza dzieci wraz z rodzicami na „Drzwi otwarte”.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 marca, w godzinach od 10.00 do 13.00, w budynku szkoły przy ul. Andrzeja Szwalbego 1. Zainteresowaną młodzież śpiewem solowym, Wydział Wokalny im. Felicji Krysiewicz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy zaprasza na konsultacje w budynku przy ul. Gdańskiej 71.

Drzwi Otwarte to możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły muzycznej, a także wysłuchania koncertów w wykonaniu najmłodszych. Będzie to świetna okazja do tego, aby obejrzeć i posłuchać brzmień poszczególnych instrumentów oraz poznać ich możliwości wykonawcze.

Jako jedyna w mieście szkoła muzyczna kształci uczniów na poziomie podstawowym i średnim. Uczy gry na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, altówce, kontrabasie, gitarze, akordeonie, flecie i saksofonie. Gwarantuje uczniom wszechstronny rozwój zdolności muzycznych, wprowadza w szeroko pojęty świat kultury i sztuki, przygotowuje do dalszego etapu kształcenia i do zawodu muzyka, a także stwarza możliwość wspólnego grania w orkiestrach i zespołach. W rankingach szkół w przedmiotach ogólnokształcących zawsze jest w czołówce. Od 2009 roku jej wybitni uczniowie kształcą się w specjalnie utworzonej Klasie Talentów.

Podczas „Drzwi Otwartych” Szkoły Muzycznej w gościnnych progach będzie można uzyskać informacje dotyczące egzaminów wstępnych, przebiegu nauki w szkole oraz zbadać predyspozycje muzyczne kandydatów. Równocześnie będzie możliwość spotkania i rozmowy z nauczycielami, którzy doradzą kandydatom wybór instrumentu. W tym dniu będzie też można złożyć podanie do szkoły. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci, nie tylko muzycznych.

Szkoła istnieje już ponad 90 lat (od 1925). Warto im zaufać i powierzyć swój największy skarb – wasze dziecko. Warto aby znalazło się w gronie uczniów tej szkoły, bo to nauka przyjemna dająca wiele satysfakcji.

materiały nadesłane: Joanna Derenda-Łukasik, rzecznik PZSM w Bydgoszczy

Reklama