Drzwi otwarte w ekoelektrociepłowni

Tomasz Welcz
,

W sobotę, 19 marca, odbędą się drzwi otwarte bydgoskiej ekoelektrociepłowni, zlokalizowanej przy ul. Ernsta Petersona 22 w Bydgoszczy (teren Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego). Tego dnia instalację zobaczyć będzie mógł każdy.

Od godz. 10 do 14 goście ProNatury w grupach, pod opieką przewodnika, wchodzić będą na teren ZTPOK. Tylko w tym jednym dniu będzie można zapoznać się z najważniejszymi elementami instalacji, bez konieczności wcześniejszych zapisów czy uzyskania stosownego pozwolenia. Podczas godzinnego spaceru po obiekcie zaprezentowane zostaną m.in. centralna dyspozytornia, pomieszczenia techniczne czy tzw. „bunkier na odpady”.

– Cieszymy się, że nasza instalacja przyciąga tak dużą uwagę. Z chęcią gościmy wszystkich, którzy chcą nas odwiedzić, pokazując że ZTPOK jest zakładem w pełni bezpiecznym dla ludzi i środowiska. Zainteresowanie ekoelektrociepłownią jest tak duże, że kalendarz wizyt mamy szczelnie wypełniony. Drzwi otwarte dają natomiast niepowtarzalną okazję do wejścia i zobaczenia instalacji każdemu – powiedział Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

To wydarzenie będzie zwieńczeniem akcji pn. „Misja śmieć”, organizowanej przez spółkę, Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi oraz Agorę Bydgoszcz. W jej ramach odbywa się konkurs dla przedszkolaków „Moja czysta Bydgoszcz”. Wszystkie nadesłane prace będą wywieszone w ekoelektrociepłowni ProNatury podczas drzwi otwartych. Wtedy też odbędzie się wręczenie nagród.

Wstęp na drzwi otwarte jest bezpłatny.

Materiał: Maciej Federowicz, rzecznik prasowy ProNatury

Reklama