Drzwi Otwarte w Centrum Onkologii

Wiktoria Raczyńska
,

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych – to okazja do bezpłatnych badań profilaktycznych. Odbędą się one w sobotę 4 lutego w Zakładzie Profilaktyki Promocji Zdrowia.

W ramach Dnia Drzwi Otwartych Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na przesiewowe badania mammograficzne (kobiety w wieku 50 – 69 lat, raz na 2 lata), przesiewowe badania cytologiczne (kobiety w wieku 25 – 59 lat, raz na 3 lata), pomiar poziomu glukozy w surowicy krwi i ciśnienia tętniczego krwi, warsztaty edukacyjne pt. „Pierwsza wizyta u ginekologa” – dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (uprzednia rejestracja), a także na dermatoskopową ocenę znamion skórnych (uprzednia rejestracja).

Podczas Dnia Drzwi Otwartych w Centrum Onkologii znajdować się będzie stanowisko NFZ z możliwością uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP), a także stanowisko Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy – tam specjaliści dokonywać będą pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu i informować o skutkach palenia tytoniu.

Dzień Drzwi Otwartych zaplanowano na 4 lutego w godzinach od 10.00 do 14.00. Dodatkowe informacje oraz rejestracja w sekretariacie Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia pod numerem telefonu (52) 374 32 38.

Reklama