Drzwi otwarte w Centrum Onkologii

Marek Tomaszewski
,

3 lutego w związku ze zbliżającymi  się obchodami  18. Światowego Dnia Walki z Rakiem Centrum Onkologii zaprasza na „drzwi otwarte”. Impreza odbędzie się w godzinach 9.00-13.00 w holu Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia (budynek D ).

Będzie okazja do wykonania  przesiewowych badań mammograficznych  (dla pań w wieku 50-69 lat, raz na dwa lata), pomiaru poziomu glukozy w surowicy krwi i ciśnienia tętniczego krwi , pomiaru masy i składników ciała, dermatoskopowej oceny znamion skórnych (dr Tomasz Mierzwa), będzie się można zarejestrować na  badania kolonoskopowe.

Do dyspozycji gości, którzy w sobotę odwiedzą Centrum Onkologii będą również stanowiska NFZ – możliwość uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta ( ZIP ), informacje o programach profilaktycznych; ZUS – informacje dotyczące świadczeń krótkoterminowych: zasiłków chorobowych, opiekuńczych i świadczeń rehabilitacyjnych oraz długoterminowych: rent z tytułu niezdolności do pracy i emerytur, będzie również możliwość założenia konta na platformie Usług Elektronicznych PUE; stanowisko informacyjno-edukacyjne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy – m.in. pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu, profilaktyka uzależnień.

Reklama