Drzwi Otwarte Ratusza

Magdalena Jabłońska
,

W najbliższą sobotę, 21 września UMB zaprasza na kolejne, III Drzwi Otwarte Ratusza. Zaprasza do zwiedzania gmachu, wzięcia udziału w grze ratuszowej czy rozmów z osobami, które na co dzień współpracują z organizacjami pozarządowymi w Bydgoszczy. Będą też atrakcje dla najmłodszych. Wstęp jest wolny.

Drzwi Otwarte Ratusza odbędą się w tym roku po raz trzeci. Będzie można zwiedzić gabinet Prezydenta, jego zastępców i Przewodniczącej Rady Miasta. Będzie też okazja usiąść na miejscu radnych Rady Miasta i poczuć klimat sali sesyjnej, w której odbywają się sesje Rady Miasta Bydgoszczy. W programie znajdzie się też m.in. gra ratuszowa i gry związane z wiedzą o mieście.

Jak co roku, przewidziano też szereg atrakcji dla najmłodszych bydgoszczan. Przed Ratuszem zlokalizowana będzie strefa dla dzieci, a w niej m.in. pokazy baniek, dmuchaniec dla najmłodszych dzieci, skręcanie balonów, wata cukrowa, malowanie buziek i konkursy z nagrodami.

Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czym zajmują się organizacje pozarządowe w Bydgoszczy, czy poznać bliżej ideę wolontariatu – będzie ku temu okazja. Swoje stanowisko będzie miało Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (na co dzień mieści się przy ul. Gdańskiej 5). Będzie okazja, by zadać pytanie czy poznać ngo’sy, które działają w naszym mieście.

Osoby zainteresowane zbliżającym się głosowaniem nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim Ratusz zaprasza do rozmów ze specjalistami o projektach i zasadach głosowania.

Straż Miejska zaprezentuje swój radiowóz, zorganizuje mini warsztaty na temat bezpieczeństwa dla dzieci i rozda odblaski.

Drzwi Otwarte Ratusza odbędą się w godzinach 12.00 – 17.00 (ul. Jezuicka 1).

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama