Drzewo Pokoleń

Magdalena Jabłońska
,

Już po raz czwarty Łódź i województwo łódzkie zaprasza do udziału w konkursie Drzewo Pokoleń. Celem konkursu jest promocja projektów i inicjatyw poświęconych tematyce prosenioralnej, wymiana dobrych praktyk i integracja podmiotów, które przyczyniają się do aktywizacji i poprawy jakości życia seniorów.

Łódź i województwo łódzkie przodują w statystykach starzejącego się społeczeństwa naszego kraju. Wspólnie zmieniają ten wizerunek i tworzą z Łodzi i regionu miejsca przyjazne seniorom. Ich wysiłki zostały docenione przez Komisję Europejską, która w 2016 roku przyznała konsorcjum Lodz4Generations (w skład którego wchodzą m.in. Miasto Łódź, Województwo Łódzkie oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi) status tzw. Centrum Referencyjnego Europejskiego Partnerstwa na rzecz Aktywnego i Zdrowego Starzenia (EIP-AHA).

W ramach tej współpracy promują dobre praktyki, nagradzają ciekawe projekty i poszukują inspiracji do dalszych działań. IV edycja konkursu organizowana jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Fundację dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Miasto Łódź stanowi integralną część VI Łódzkich Senioraliów.

Tegoroczne kategorie konkursowe:

• Organizacja pozarządowa

• Samorząd

• Senior – lider

• Aktywna grupa 60+

Łódź i województwo łódzkie zapraszają do przesyłania zgłoszeń, zarówno indywidualnych, jaki i instytucjonalnych. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Na zgłoszenia czekają do 22 kwietnia 2019 roku.

Zwycięzców konkursu poznamy 24 maja 2019 roku, podczas uroczystej gali w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 

materiały nadesłane: Biuro Konkursu Drzewo Pokoleń

Reklama