Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce coraz bliżej

Wiktoria Raczyńska
,

Trwają przygotowania do Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce (9-11 sierpnia).

W spotkaniu uczestniczyli zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, halowy mistrz Europy z Glasgow w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, rzecznik prasowy spółki „ProNatura” Piotr Kurek oraz dyrektor Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce Krzysztof Wolsztyński.

– Cieszę, że ambasadorem Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce będzie Paweł Wojciechowski, który pomimo pewnych problemów pokazał, że można osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej. Idealnie złożyło się to z nadchodzącymi mistrzostwami w Bydgoszczy. Poza Pawłem ambasadorami są Iga Baumgart-Witan oraz Marcin Lewandowski, którzy wspierają tą imprezę pod kątem promocyjnym – rozpoczął spotkanie Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

– Start przed własną publicznością jest wyjątkowy – podkreślił Paweł Wojciechowski – w rodzimym mieście tym bardziej. W sierpniu trzeba będzie być najlepszym w kraju, aby wystartować na Drużynowych Mistrzostwach Europy. Mogę zapewnić, że będę obecny na stadionie Zawiszy, jeśli nie na rozbiegu, to na trybunach. Zrobię jednak wszystko, aby pojawić się tam jako najlepszy tyczkarz w Polsce – zadeklarował obecny halowy mistrz Europy.

Na koniec głos zabrał prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, który podsumował wszelkie czynności mające na celu promocję i organizację Drużynowych Mistrzostw Europy. – Promocyjnie obecni byliśmy na dwóch imprezach lekkoatletycznych w Toruniu, czyli światowym halowym mityngu Orlen Copernicus Cup oraz Halowych Mistrzostwach Polski, gdzie poza dystrybucją pocztówek oraz opasek pojawiła się m.in. nasza maskotka Brysio. Nie mogło zabraknąć nas na Halowych Mistrzostwach Europy w szkockim Glasgow. Dzięki temu, m.in., jest zainteresowanie nie tylko ze strony polskich kibiców.

Na początku maja obędzie się wielkie sprzątanie Lasu Gdańskiego, aby pokazać, że każdemu powinno zależeć na dbaniu o własne środowisko. Obecny będzie halowy mistrz Europy Paweł Wojciechowski. To efekt współpracy z firmą ProNatura.

Na 100 dni przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy, odbędzie się bieg na 10km. W połowie maja do Bydgoszczy zawita Monika Pyrek, która zorganizuje treningi, a także będzie promować aktywny tryb życia wśród dzieci. Monika Pyrek Camp odbędzie się 16 maja w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”.

Dzięki współpracy z Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku posiadacze biletów i karnetów na DME otrzymają dodatkowo 50 procent zniżki do ogrodu zoologicznego i parku rozrywki w Myślęcinku.

– Rada Miasta Bydgoszczy zatwierdziła wniosek o zwolnienie z opłaty posiadaczy biletów i karnetów w dniu zawodów podróżujących bydgoską komunikacją miejską. Na niecałe dwa miesiące przed mistrzostwami odbędzie się już XIX Europejski Festiwal Lekkoatletyczny (11-12 czerwca). Pierwszego dnia odbędzie się konkurs skoku o tyczce na przepięknej Wyspie Młyńskiej, który dla mnie będzie eliminacjami dla polskich zawodników walczących o prawo startu na Drużynowych Mistrzostwach Europy – wymieniał dyrektor generalny Krzysztof Wolsztyński.

Bilety można kupić na www.ticketmaster.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Reklama