Druga Strona Ulicy – bezpłatne warsztaty

Wiktoria Raczyńska
,

Fundacja „W To Mi Graj” we współpracy z Miejskim Centrum Kultury zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów produkcji muzycznej dla młodzieży z Bydgoszczy i okolic, finansowanych przez Urząd Miasta Bydgoszczy. „Druga Strona Ulicy” to projekt nowoczesnej edukacji muzycznej, którego głównym założeniem jest aktywizacja w zakresie muzycznych działań twórczych oraz oddolnej aktywności kulturalnej.

W ramach bezpłatnych warsztatów każdy z uczestników otrzyma niezbędną wiedzę z zakresu podstaw produkcji muzycznej, aranżacji, realizacji wokali, technik studyjnych oraz miksu i masteringu. Cykl zajęć otworzy młodym ludziom drogę do świata dźwięku, zapoznając ich jednocześnie z najważniejszymi zagadnieniami. Warsztaty odbędą się w pełni profesjonalnym studio nagraniowym AV Studio w lipcu 2017. Zostaną poprowadzone przez doświadczonych i uznanych w środowisku muzyków – Bisza, OER’a oraz DJ’a Eproma. Projekt zostanie przypieczętowany nagraniem wspólnego utworu wraz z teledyskiem. Pierwsza edycja projektu odbyła się na przełomie października i listopada 2016 roku w Radomiu z udziałem Piotra „Vienia” Więcławskiego.

– Projekt „Druga Strona Ulicy” odpowiada w fajny sposób na potrzeby bydgoskiej młodzieży, nie tylko uzupełniając lukę w ofercie bezpłatnych zajęć muzycznych, ale również dając alternatywę do rozwoju twórczego. W dzisiejszych czasach muzyka oraz produkcja to temat na czasie, ale nie wszyscy mają dostęp do profesjonalnego studia, czy wiedzy. Dzięki warsztatom każdy będzie mógł poznać ten świat od kuchni, dlatego zdecydowałem się wziąć w nich udziałmówi Jarosław „Bisz” Jaruszewski

Charakter projektu wynika bezpośrednio z przyjętej misji fundacji, której naczelną dewizą jest realizacja działań animacyjnych wspomagających lokalne społeczności w aktywnościach twórczych. Dodatkowo jednak towarzyszy mu aspekt profilaktyczny.

– Od początku zależało nam także na upowszechnieniu alternatywnych form spędzania czasu wśród młodzieży. Można powiedzieć, że projekt ma również charakter profilaktyczny – stąd jego nazwa – mówi Maciek Ostatek, członek zarządu fundacji.

Dalszych informacji udziela: Maciek Ostatek, Fundacja Promocji Kultury „W To Mi Graj”, tel: +48 600 298 889,
mostatek@fundacjawtomigraj.pl

materiały nadesłane: Kornelia Murawska, Fundacja „W to mi graj”

Reklama