Drogowcy wkraczają na Ujejskiego. Będą utrudnienia

Marek Tomaszewski
,

W poniedziałek (11 września) rozpocznie się kolejny etap prac przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. W związku z robotami zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Ujejskiego, Glinki, Karpacka. Zmieni się trasa autobusu linii nr 66.

Drogowcy wkraczają na ul. Ujejskiego. Na jej połączeniu z ulicami Glinki i Karpacką wybudowane zostanie rondo. Wraz z modernizowanymi ulicami ma ono za zadanie połączyć południowy odcinek Trasy Uniwersyteckiej z północną jezdnią al. Jana Pawła II. Do ronda podłączona będzie ulica Karpacka i zachodnia część ul. Ujejskiego (w stronę Tucholskiej). Dzięki temu mieszkańcy Wzgórza Wolności będą mieli po zakończeniu inwestycji łatwy dostęp do nowego węzła drogowego. Przejazd nad ul. Jana Pawła II będzie odbywał się natomiast wiaduktem.

W związku z tym etapem prac zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Ujejskiego, Glinki, Karpacka (wszystkie wloty). Autobusy linii nr 66 zostaną skierowane na inną trasę: w kierunku ul. Wąbrzeskiej od ronda Kujawskiego pojadą ulicami Kujawską, Jana Pawła II, Glinkami, Cmentarną i Dobrzyńską. Trasa linii autobusowej nr 86 nie zmieni. Mieszkańców południowej części Wzgórza Wolności mogą korzystać z ulic Tucholskiej oraz Sokolej.

Reklama