Dowiesz się, jak założyć własną firmę

Tomasz Welcz
,

28 czerwca odbędzie się spotkanie Business Mixer. Jest ono doskonałą okazją do nawiązania relacji biznesowych w miłej, niezobowiązującej atmosferze. Ponadto jest idealną inspiracją do założenia swojej firmy.

Business Mixer to spotkanie informacyjno-edukacyjne, które jest organizowane przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Celem spotkania jest zintegrowanie środowiska młodych, zdolnych przedsiębiorców oraz osób, które pragną rozpocząć swoją działalność, ale nie mają jeszcze pomysłu na siebie.

Gościem specjalnym spotkania będzie Tomasz Kierul z Softblue SA – spółki notowanej na New Connect. Softblue SA jako jedna z nielicznych firm w Polsce jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej. Ma na swoim koncie wiele sukcesów biznesowych i ciekawych projektów, takich jak AirDron – bezzałogowy samolot monitorujący poziom zanieczyszczenia powietrza, czy SoftAR – rozszerzona rzeczywistość, która jest wirtualnym odzwierciedleniem realnych obiektów wymodelowanych komputerowo w technologii trójwymiarowej animacji. Spółka jest liderem branży niszowych technologii. Łączy i wspiera działania biznesowo-naukowe.Tomasz Kierul jest pasjonatem informatyki, który swoją wiedzę i zdolności przełożył na biznes. Jest  doskonałym przykładem, jak pasję można zmienić w biznes.

Po wystąpieniu gościa specjalnego zaprezentują się trzy startupy działające w ramach AIP. Opowiedzą o codziennej pracy, jak zaczynali swoją przygodę z własną firmą i skąd wzięli pomysł na biznes.

Inga Pacholczyk Startup Frajda to specjalistka od robotyki opartej na metodzie Lego i przedsiębiorczości dla najmłodszych. Damian Bławat i Łukasz Jankowski Startup Pass – swoją pasję do sportu przełożyli na branżę IT, tworząc aplikację do jakościowej analizy wideo faz gry. Natomiast Michał Pudło i Tomasz Rumiński Startup Zero Tremy – trenerzy głosu i ciała, którzy uświadamiają wszystkim na co dzień, jaką siłę ma głos.

Podczas spotkania goście poznają także projekt Platformy Startowe, który daje możliwość uzyskania pomocy w realizacji pomysłów biznesowych dzięki ciekawemu modelowi wsparcia, który zakończyć może inwestycją nawet 800 tysięcy złotych!

Business Mixer odbędzie się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury (KPCK) przy placu Kościeleckich 6. Start o godzinie 18.00. Dla wszystkich zainteresowanych osób wstęp jest bezpłatny. Zapisy są obowiązkowe.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1784059175147484/

materiał nadesłany: Karolina Szulc-Piotrowska, koordynator AIP

Reklama