Dodatkowa stacja BRA na Okolu

Magdalena Jabłońska
,

To bydgoszczanie, głosując nad BBO zdecydowali o postawieniu kolejnej stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Miejskie rowery można już wypożyczać w sercu Starego Kanału Bydgoskiego.

Kolejna stacja roweru aglomeracyjnego pojawiła się wczoraj, 16 sierpnia (piątek), na Okolu. Pozostałe trzy znajdują się na rondzie Grunwaldzkim, przy ul. Focha/Królowej Jadwigi oraz Grunwaldzkiej/ATOS. Nowa stacja BRA będzie znajdować się na Bulwarze Sebastiana Malinowskiego, przy ul. Kanałowej – tuż nad Starym Kanałem Bydgoskim.

W ramach Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego mieszkańcy do dyspozycji mają 590 rowerów, które mogą wypożyczać w różnych częściach miasta. Aby umożliwić korzystanie z systemu jak największej liczbie osób, stacje zlokalizowano przede wszystkim w pobliżu węzłów przesiadkowych, najważniejszych skrzyżowań oraz przystanków autobusowych. Nowa stacja jest 55-tą stacją BRA w naszym mieście.

Warto dodać, że pomysł ustawienia dodatkowej stacji BRA został zgłoszony do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt okazał się jednym ze zwycięskich na Okolu i dzięki temu będzie zrealizowany.

Do 10 września trwa weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji BBO. Na sugestie Miasto czeka do 10 września. A już w październiku odbędzie się głosowanie nad projektami osiedlowymi, ponadosiedlowymi oraz małymi projektami społecznymi. W tegorocznej edycji mieszkańcy będą mogli decydować o realizacji, co najmniej kilku zadań. Mieszkańcy głosując wybiorą zadania o łącznej wartości ponad 16 mln złotych.

Projektodawcą jest Mikołaj Hetzig – wolontariusz Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz absolwent III Liceum Ogólnokształcącego.

zdjęcie: Muzeum Kanału Bydgoskiego

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama