Do teatru i opery za 250 groszy

Tomasz Welcz
,

Ogólnopolska akcja umożliwiająca każdemu Polakowi zakup biletu za symboliczne 250 groszy to główne wydarzenie obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Weźmie w niej udział ponad 100 teatrów z 42 miast, w tym bydgoskie placówki – Teatr Polski i Opera Nova.

Akcja skierowana jest do osób, które do tej pory nie interesowały się teatrem i ma je zachęcić do odwiedzenia chociaż raz w roku tego przybytku kultury. Celem projektu jest pokazanie roli, jaką we współczesnym życiu społecznym odgrywa teatr jako miejsce refleksji, dyskusji i wymiany poglądów. Wszystkie spektakle będzie można zobaczyć 23 maja – w dzień, który stanie się Dniem Teatru Publicznego.

W ramach wydarzenia, Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Murzyni” Jeana Geneta w reżyserii Igi Gańczarczyk. W sztuce występują aktorki bydgoskiej sceny: Beata Bandurska, Marta Malikowska, Martyna Peszko, Sonia Roszczuk, Małgorzata Witkowska, Anita Sokołowska, Małgorzata Trofimiuk, Fatima Daffe, Elodi Ndoloka Mbezi.

Rezerwować i zakupić bilety można od 12 maja w kasie Teatru Polskiego (jedna osoba może zakupić najwyżej 5 biletów).

Opera Nova natomiast zaprasza o godzinie 19.00 na operę Stanisława Moniuszki „Halka”. Wejściówek nie można kupić przez Internet, a sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek, 11 maja, od godziny 8.30 w Dziale Obsługi Widzów. Jedna osoba może nabyć maksymalnie 5 biletów.

Reklama