Do kogo trafi puchar Rowerowej Stolicy Polski?

Magdalena Jabłońska
,

Już we wrześniu rusza 1. edycja rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek wybiorą miasto, dla którego będą kręcić kilometry. Wystarczy tylko pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, by wspólnie ze znajomymi i rodziną walczyć o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Impreza potrwa przez cały wrzesień, ale już dzisiaj Ratusz zachęca do pobrania bezpłatnej aplikacji i korzystania z przygotowanych funkcji. Dzieci, seniorzy, całe rodziny mogą przez wakacje przygotowywać się do rowerowej rywalizacji, by przez cały wrzesień wsiadając na rower i włączając aplikację zdobywać punkty dla swojego miasta.

Ważna informacja dla użytkowników aplikacji Aktywna Bydgoszcz. Aplikacja zmienia nazwę na „Rowerowa Stolica Polski”. Jeśli macie już bydgoską aplikację i chcecie wziąć udział we wrześniowej rywalizacji, należy jedynie przyłączyć się do rywalizacji w ramach posiadanej aplikacji. Nadal też będzie można korzystać z pozostałych funkcji aplikacji.

Po zakończonej rywalizacji, zwycięskie miasto otrzyma zaszczytny tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Każde ma szansę, bo ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. Puchar trafi do najaktywniejszych, niekoniecznie mieszkających w największym mieście.

Zasady zabawy są proste. Pobieracie aplikację mobilną, wybieracie miasto, dla którego będziecie kręcić kilometry i korzystacie z przygotowanych opcji. Śledzicie rankingi, tworzycie grupy z przyjaciółmi, znajomymi z pracy i motywujecie się do wspólnej zabawy. W ramach aplikacji możecie śledzić swoje treningi – przebyty dystans, czas, spalone kalorie, trasy, a zadowalające efekty publikować na portalach społecznościowych.

Dla lubiących wyzwania, przygotowano coś specjalnego. Podejmowanie wyzwań wciąga, a w aplikacji daje również wymierne korzyści. Za ich realizację użytkownicy otrzymają dodatkowe punkty, które wymienią na zniżki i nagrody u partnerów akcji.

Ponadto, w aplikacji postawicie sobie swoje własne cele, a za ich realizację otrzymacie odznaczenia, którymi pochwalicie się znajomym. Co więcej, pod ręką aktualna prognoza pogody – dzięki niej może się okazać, że dzisiaj jest idealna pora na rower.

Kilometry kręcić będą: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek.

Rywalizacja jest organizowana przez Bydgoszcz, rusza po raz pierwszy, ale nie ostatni. Kilometry będziecie gromadzić dzięki bezpłatnej aplikacji. Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się tutaj, dla systemu IOS znajduje się tutaj.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama