Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MOB

Wiktoria Raczyńska
,

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w ten weekend (14-15 maja) będzie świętować Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Oferta dla zwiedzających obejmuje wszystkie budynki, które zostały objęte wsparciem finansowym w ramach dotacji unijnych.

Sobota 11.00-18.00 

Wyspa Młyńska – Wyspa Muzeów

MOB zaprasza do skorzystania z bezpłatnego wstępu do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. W ramach Dni Otwartych będzie można zapoznać się z wystawami prezentowanymi w Galerii Sztuki Nowoczesnej, Zbiorach Archeologicznych, Domu Leona Wyczółkowskiego oraz Europejskim Centrum Pieniądza.

Niedziela 9.00-17.00

Wybuchowa historia w Exploseum

W programie nowa oferta dla zwiedzających – przewodnik w historycznym przebraniu

Zwiedź Exploseum wraz z przewodnikiem, który wcieli się w postać historycznie związaną z fabryką DAG opowiadając w sposób narracyjny jej losy. Każde zwiedzanie to niezwykła przygoda, podczas której możemy cofnąć się w czasie i poczuć klimat miejsca.

Specjalne zwiedzanie wraz z przewodnikiem odbywa się w zorganizowanych grupach w określonych godzinach: 11.30 – 14.00, 12.30 – 15.00, 14.30 – 17.00 (wcześniejsza rezerwacja gwarantuje oprowadzanie w wybranym terminie tel. 883366056).

Dla osób, które chcą zwiedzić obiekt indywidualnie wstęp wolny przez cały dzień.

Reklama