Długi weekend sierpniowy w Myślęcinku

Magdalena Jabłońska
,

Ten weekend upłynie pod znakiem triathlonu i ostatnich darmowych animacji dla dzieci w Parku Rozrywki.

W czwartek, 15 sierpnia, wszystkie atrakcje Myślęcinka będą czynne zgodnie ze stałym harmonogramem. W sobotę rozpocznie się Ocean Lava Triathlon Polska – jedne z najstarszych tego typu zawodów w kraju. Z tego powodu w godzinach 7.00-17.00 i w niedzielę w godzinach 9.30-13.00 zamknięty dla ruchu kołowego będzie przejazd ulicą Gdańską od strony stadionu Zawiszy i ulicy Jeździeckiej. W sobotę w godzinach 12.00-22.00 i w niedzielę w godzinach 9.30-13.00 alejki wewnątrz Myślęcinka będą natomiast areną zmagań biegaczy i należy liczyć się z utrudnieniami w możliwości przejścia. Każdego dnia imprezy udostępniona będzie śluza, by móc przejechać z ulicy Zamczysko w Konną. LPKiW prosi jednak o dotarcie do parku bez auta ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych.

W niedzielę, 18 sierpnia, po raz ostatni tego lata w Parku Rozrywki będzie można skorzystać z darmowych animacji dla dzieci. Od godziny 15.00 FUNimki zaproszą na bardzo Dziki Zachód. Okolice Muzeum Ziemi opanują prawdziwi kowboje. Szeryf bandy przygotował wyzwania: taniec pod lasso, łapanie bandyty, zaganianie krów, taniec z kowbojskim kapeluszem, pojedynek na pistolety.

Następnie do zabawy porwie Centrum Zabaw i Edukacji „Złoty Smoczek”. W programie m.in. pokaz baniek mydlanych, zabawy chustą, malowanie twarzy i harce z ogromną maskotką.

Dla starszych strzelnica ASG firmy Ipron Events, a mamy obecne i przyszłe znajdą fachowe doradztwo przy stoisku Stowarzyszenia Mały Ssak. Będzie to okazja do rozmów (m.in. z promotorem) o karmieniu piersią i mlekiem kobiecym w przyjaznej strefie, a także do odpoczynku, swobodnego nakarmienia i przewinięcia (na miejscu czeka przewijak). Rodzice, którzy nakarmią maluszka w przygotowanej strefie i podadzą hasło „Jedzie z nami Małyssak”, otrzymają naklejkę do przyklejenia na szybę auta (liczba naklejek ograniczona).

Pojazd kołowy stylizowany na ciuchcię jeździć będzie w czwartek, 15 sierpnia, w godzinach 11.00-18.00, a sobotę i niedzielę z powodu triathlonu nie wyjedzie na trasę.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama