Długi majowy weekend w Myślęcinku

Magdalena Jabłońska
,

W zoo czeka was, m.in., pokaz strzyżenia owiec, a na parkingu Myślęcinka rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

W środę, 1 maja, do Myślęcinka zawitają po raz kolejny miłośnicy motocykli. O godzinie 13.00 z placu przed Tesco w kierunku parku wyruszy parada, która na miejsce dotrze do godziny 14.00. Na głównych parkingach odbędzie się uroczyste święcenie maszyn.

W czwartek, 2 maja, w zoo możecie być świadkami tradycyjnej strzyży owiec. Rozpocznie się o godzinie 11.00 w dziecięcym zoo. Tam doświadczony strzygacz dokonana ścięcia runa mieszkańców minizoo. Lekarz weterynarii wykona profilaktyczne zabiegi weterynaryjne. Następnie, w drewnianym pomieszczeniu, tuż obok, będzie można oglądać włos pod binokularem oraz dowiedzieć się ciekawostek o włosach i sierści zwierząt.

Później Myślęcinek zaprasza na wybieg kuców, gdzie opiekunowie zwierząt pokażą i opowiedzą o tym, jak się pielęgnuje kucyki.

W niedzielę, 5 maja, w myślęcińskim zoo odbędzie się dzień niedźwiedzi. O godzinie 11.00 przewidziano pokaz karmienia, a obok wybiegu porozwieszane zostaną informacje o okazach żyjących na całym świecie.

Wystarczy kupić bilet wstępu (normalny 18 zł, ulgowy 12 zł) i spędzić dzień nie tylko przyjemnie, ale także pożytecznie.

Od 1 maja korzystać będzie można z plaży tuż obok polany grillowej. Swoje regularne kursy w weekendy rozpocznie pojazd kołowy stylizowany na ciuchcię. Jeździć będzie w soboty, niedziele i święta co godzinę od 11.00 do 18.00 włącznie. Początek trasy przy punktach gastronomicznych obok głównych parkingów parku.

Cena biletu to 5 zł i 3 zł.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama