Cukiernicza mistrzyni zainspiruje do świątecznych wypieków

Wiktoria Raczyńska
,

Przedświąteczne spotkanie z Jowitą Woszczyńską – mistrzynią świata w cukiernictwie odbędzie się 12 grudnia, o godzinie 17.00, w Centrum Edukacji Muzealnej, przy ul. Mennica 6.

Jowita Woszczyńska 20 października br. wywalczyła w Mediolanie złoty medal w prestiżowym konkursie „Cake Designers World Championship”. Motywem przewodnim był temat: „Tradycja i kultura Twojego kraju”. Dekoracja nagrodzonego wypieku zawiera liczne nawiązania do historii i folkloru Polski. Nie brakuje także wątków regionalnych. Imponujący zwycięski tort przedstawia wybitne dla kultury narodowej postaci: malarza Jacka Malczewskiego (którego prace znajdują się w bydgoskim muzeum), astronoma Mikołaja Kopernika, kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina.

Spotkanie w muzeum będzie okazją do wysłuchania opowieści o cukierniczym dziele, a także sposobnością do zobaczenia nagrodzonego tortu.

Dla uczestników bydgoska mistrzyni przygotowała niespodziankę – pokaz tworzenia dekoracji i ozdób do ciast. Autorka opowie o aktualnych trendach w cukiernictwie. Jest to pierwsze i jedyne w tym roku spotkanie z artystką w Bydgoszczy.
Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu. Liczba miejsc jest ograniczona.

zdjęcie: Ezo Oneir

Reklama