Co się szykuje w kulturze?

Wiktoria Raczyńska
,

Dofinansowanie od miasta w ramach wieloletniego konkursu na projekty artystyczne otrzymało 11 przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki temu w Bydgoszczy odbędą się, m.in., Festiwal Muzyki Kameralnej, FONOMO, Boski Fest czy prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego.

To już II edycji konkursu pn. Realizacja cyklicznych projektów i przedsięwzięć artystycznych o znaczeniu promocyjnym dla miasta Bydgoszczy. Konkurs jest wieloletni, a realizacja przedsięwzięć przewidziana na lata 2019-2021. W tym roku na konkurs nadesłano 14 wniosków, spośród których komisja wybrała jedenaście przedsięwzięć, na realizację których rozdysponowano kwotę 2.900.000,00 zł.

Wsparcie finansowe otrzymały, między innymi, projekty finansowane już w poprzednim konkursie wieloletnim: Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Boski Fest, Bydgoskie Impresje Muzyczne, Mózg Festiwal czy Vintage Photo Festival oraz projekty, które do tej pory były wspierane w trybie rocznym: festiwal dla dzieci Pozytywka, Oko Nigdy Nie Śpi, FONOMO Music&Film Festival, festiwal filmów dokumentalnych – Millenium Against Gravity Film Festival oraz Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka u Źródeł.

Celem konkursu jest wsparcie realizacji wieloletnich projektów i przedsięwzięć artystycznych o charakterze międzynarodowym lub co najmniej ogólnopolskim, których realizacja przyczyni się do budowania i promocji wizerunku Bydgoszczy.

Lista stypendystów tutaj.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama