Co czytać dzieciom?

Wiktoria Raczyńska
,

Fundacja Nowe Pokolenie wie, że rodzice dbają o swoje dzieci, o ich wszechstronny rozwój, zatem czytają i kupują lub wypożyczają im książki. Do tych z Was, którym kiedykolwiek zdarzyło się stanąć przed pytaniami, jaką książkę kupić, lub jaką książkę wypożyczyć, skierowane jest spotkanie adresowane do dorosłych. Fundacja chce podpowiedzieć, co warto dzieciom prezentować z kierowanej do nich literatury, na co warto przeznaczyć czas i pieniądze, a także, do czego już obecną w domu książkę możecie wykorzystać.

Podpowiadać będzie Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, filolog polski, wykształcona również pedagogicznie i przez lata dokształcająca się w zakresie literatury dla dzieci i pedagogiki twórczości. Postara się poprowadzić spotkanie tak, by nie nudzić. Nie pominie żadnej grupy wiekowej dzieci. Spróbuje też działać, zgodnie z zasadą „czytanie i działanie”. Oczywiście zaproszone są też dzieci. W czasie gdy rodzice będą pochłaniać wiedzę, animatorzy z Kogla Mogla zajmą się ich pociechami.

Zapisujcie się, rodzice, dziadkowie, nauczyciele przedszkoli lub kształcenia zintegrowanego, zapisy: biuro@nowe-pokolenie.pl, w temacie wpisujcie: „dorośli”.

WSTĘP WOLNY

Warsztaty dla rodziców „CO CZYTAĆ DZIECIOM” odbędą się w ramach interdyscyplinarnego projektu czytelniczego realizowanego przez Fundację Nowe Pokolenie adresowanego do dzieci, ich rodziców oraz dziadków. Spotkanie organizuje Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz, w ramach cyklu CzyTam Świat?, finansowanego przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w kawiarni KOGEL MOGEL przy ul. A. G. Siedleckiego 10, 12 października (czwartek) godzina 17.00.

materiały nadesłane: Anna Brycka, Fundacja Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II

Reklama