Casting w Operze Nova

Wiktoria Raczyńska
,

W najbliższy poniedziałek, w Operze Nova, odbędzie się casting do musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca” (Sunset Boulevard) Andrew Lloyd Webbera. Premiera odbędzie się 25 kwietnia 2020 roku na scenie Opery Nova jako inauguracja XXVII edycji Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

Uczestnicy, którzy zgłosili do 27 listopada swój akces (czyli blisko 100 osób) winni zjawić się 2 grudnia 2019 roku, o godzinie 10.00 w Centrum Kongresowym Opery Nova w Bydgoszczy (wejście od ul. Marszałka Focha, na wysokości przystanków tramwajowych).

Jury castingu pokrywa się niemal całkowicie z realizatorami premiery: Anna Domżalska, Maciej Figas, Krzysztof Herdzin, Jacek Mikołajczyk, Mariusz Napierała, Jarosław Staniek, Tomasz Steciuk, Katarzyna Zielonka.

Przypomnijmy, iż Krzysztof Herdzin sprawuje kierownictwo muzyczne, zaś reżyseruje Jacek Mikołajczyk, „spec” od musicali (od września 2017 roku dyrektor Teatru Syrena w Warszawie. W 2018 roku wyreżyserował na tej scenie musicale „Czarownice z Eastwick” i „Rodzina Addamsów”, a w 2019 roku: „Next to normal” i „Rock of Ages”), z którym już wcześniej współpracowali pozostali realizatorzy.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama