Bydgoszczanie na rodzinnych fotografiach – otwarcie wystawy

Magdalena Jabłońska
,

Z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, mieszkańcy podzielili się swoimi rodzinnymi historiami, które zostały uwiecznione na zdjęciach. Z nadesłanych fotografii powstała specjalna wystawa, która zostanie otwarta w sobotę (18 stycznia), o godzinie 12.00 na Moście Staromiejskim.

Wystawę stworzyli bydgoszczanie, którzy przekazali Miastu swoje zdjęcia, na których wiele lat temu obiektyw aparatu uchwycił rodzinne momenty z Bydgoszczą w tle. Dzięki tej wystawie zobaczycie jak wyglądało miasto 25, 50, a nawet 100 lat temu! To niezwykły zbiór kilkudziesięciu zdjęć, na których bydgoszczanie utrwalili jak spędzali wolny czas, gdzie pracowali oraz jak zmieniło się miasto na przestrzeni lat.

Prezentowane fotografie to dowód na to, że nasze miasto nieustannie tętniło życiem. Nad Brdą rodziły się nowe miłości, zawierano prawdziwe przyjaźnie, świętowano narodziny dzieci, żegnano bliskich. W sumie zobaczycie tam niemal setkę różnych historii, których wspólnym mianownikiem są mieszkańcy wyjątkowego miasta nad Brdą – a od 100 lat niepodległej Bydgoszczy. Wystawa potrwa do końca lutego.

Tego samego dnia odbędzie się kolejna uroczystość związana z obchodami. Poczet Dębów Honorowych wzbogaci się o Dąb Stulecia. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 18 stycznia o godzinie 13.00 w Alei Ossolińskich. Uroczyste odsłonięcie tabliczki odbędzie się z udziałem rodziny pierwszego komisarycznego prezydenta Bydgoszczy Jana Maciaszka.

 

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama