Bydgoszcz zawalczy o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”

Magdalena Jabłońska
,

Ruszyła XI edycja konkursu „Świeć się z Energą”, w którym miasta konkurują o tytuł najpiękniej rozświetlonego świątecznie miejsca w Polsce. O tym, które z nich będzie miało szansę stanąć na podium zadecydują internauci. Głosować można do 2 stycznia.

Bydgoskie iluminacje świąteczne robią wrażenie – w tym roku, po rewitalizacji płyty Starego Rynku, bydgoska Starówka została zaaranżowana na święta w całkiem nowy sposób. Na rynku, oprócz pięknie ustrojonej choinki, stanęły nowe iluminacje, w tym świetlne skrzydła, fotel i samochód retro. Wokół płyty rynku stanęły przystrojone mniejsze choinki, a klimatu dopełniają także świątecznie udekorowane i rozświetlone zimowe ogródki. Efektownie podświetlona jest także ulica Długa i Batorego, a przede wszystkim – Mostowa, na której trwa Jarmark Świąteczny, który ciągnie się aż do Placu Teatralnego. Tam czeka nas bajkowy świat wesołego, świątecznego miasteczka z kryształowym labiryntem i atrakcjami dla najmłodszych.

Tradycyjnie udekorowane zostały również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej, a także na Wyspie Młyńskiej.

Bydgoskie iluminacje świąteczne już raz zostały docenione przez internautów – w 2017 roku w konkursie Świeć się z Energą nasze miasto uznane zostało za najpiękniej oświetlone świątecznie w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Właśnie ruszyła XI edycja tego konkursu – o tym, które z polskich miast zostanie „Świetlną Stolicą Polski” zadecydują internauci. Głosować można tutaj.

Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i ogólnopolski (finał). Miasta biorące udział w konkursie oceniane są na podstawie zdjęć prezentujących świąteczny klimat. W pierwszym etapie biorą udział wszystkie zgłoszone do plebiscytu miasta – to, które w swoim województwie otrzyma najwięcej głosów, przejdzie do finału.

Można dodawać także swoje zdjęcia świątecznej iluminacji Bydgoszczy – fotografie pojawią się wtedy w Galerii Społecznej naszego miasta.

Zwycięzca zdobywa tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz otrzymuje cenne nagrody na cele społeczne o łącznej wartości 50 000 zł. Do każdego z pozostałych finalistów – „mistrza województwa” trafia nagroda o wartości 10 000 zł.

Terminy głosowania w Plebiscycie Miast:

I etap wojewódzki: 11.12.2019 – 2.01.2020

II etap ogólnopolski: 7.01.2020 – 15.01.2020

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama