Bydgoszcz wesprze tworzenie nowoczesnych powierzchni biurowych

Wiktoria Raczyńska
,

Bydgoszcz staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do inwestowania m.in. dla firm świadczących globalne usługi związane z księgowością, oprogramowaniem i obsługą klientów. By wzmocnić ten pozytywny trend, podmioty wznoszące nowe biurowce i przestrzenie konferencyjne będą mogły liczyć na atrakcyjną ulgę podatkową. O jej wprowadzeniu zadecydują radni.

Bydgoszcz nadal należy do miast z szybko rosnącym popytem na powierzchnie biurowe. Sprzyja temu coraz lepsza komunikacja, funkcjonowanie uczelni z programami kształcenia oczekiwanymi przez pracodawców oraz atrakcyjnymi stawkami czynszu w grupie największych polskich miast.

–  Ograniczyliśmy bezrobocie w Bydgoszczy do rekordowo niskiego poziomu – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – To dobry moment, by jeszcze intensywniej wspierać tworzenie bardziej atrakcyjnych miejsc pracy oraz przyciągać nowe podmioty gospodarcze. Brak odpowiedniej liczby nowoczesnych powierzchni biurowych ogranicza na tym polu naszą inwestycyjną atrakcyjność. Dlatego sięgamy po kolejne narzędzie ułatwiające inwestowanie w Bydgoszczy. Tytuł miasta najbardziej przyjaznego dla biznesu w rankingu „Banku Światowego” zobowiązuje nas do takich działań.

Zgodnie z projektem uchwały zwolnienie od podatku od nieruchomości podlegać mają powierzchnie biurowe o wysokim standardzie oraz powierzchnie konferencyjne w nowobudowanych budynkach. Zwolnienie obowiązywać będzie przez okres do 3 lat, pod warunkiem, że pożądane powierzchnie stanowić będą 90 procent powierzchni w budynku. Ostateczną decyzję o wprowadzeniu nowej ulgi dla inwestorów podejmą radni.

Tylko w ostatnich latach w Bydgoszczy rozpoczęła się realizacja kilku dużych przedsięwzięć związanych z budową nowoczesnych przestrzeni biurowych. Przy rondzie Fordońskim powstaje pierwszy z dwóch 10-piętrowych biurowców.  Na najem biur już zdecydowały się tak duże firmy jak Asseco Poland i Skanska. Inwestycję realizuje grupa Arkada Holding. W salonie Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich rośnie natomiast biurowiec wznoszony przez grupę Immobile S.A. Zaoferuje on 8800 metrów kwadratowych powierzchni biurowych i handlowych. W 5-kondygnacyjnym biurowcu funkcjonować będzie też podziemny, dwupoziomowy parking. Nowe powierzchnie biurowe powstały w ostatnich latach między innymi  na terenie Biznes Parku Kraszewskiego na Okolu, w Optimum Parku na Bartodziejach, w budynku Idea „Przestrzeń Biznesu” na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego oraz w nowym gmachu dworca Bydgoszcz Główna.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama