Bydgoszcz przystępuje do rządowego programu Mieszkanie Plus

Wiktoria Raczyńska
,

Bydgoszcz zgłosiła nieruchomość do programu rządowego Mieszkanie Plus. Na działce o powierzchni ponad 1,5 ha w Fordonie powstać może 200 mieszkań. Program z ramienia miasta koordynuje Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

W nawiązaniu do wcześniejszej deklaracji miasta przekazanej do Banku Gospodarstwa Krajowego o zamiarze przystąpienia do programu Mieszkanie Plus, 24 sierpnia 2017 roku przekazano do BGK Nieruchomości dokumentację, która wskazuje kompleks gminnych działek budowlanych przeznaczonych na potrzeby programu. Działki położone są w Fordonie w okolicy ul. Wyzwolenia – Gryfa Pomorskiego – Ostromeckiej, o łącznej powierzchni ponad 1,5 hektara. Działki objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Może na nich powstać około 200 mieszkań.

Fordon to pierwsza wskazana przez miasto lokalizacja, na której może być realizowana inwestycja w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Jeśli założenia programu zostaną wykonane, ratusz nie wyklucza możliwości inwestowania na innych terenach należących do miasta.

Warto wiedzieć:

W ramach programu wspierania społecznego budownictwa czynszowego z udziałem preferencyjnych kredytów Banku Gospodarstwa Krajowego, Bydgoskie TBS wybudowało dotąd 1244 mieszkań na wynajem z infrastrukturą osiedlową w sześciu lokalizacjach w Bydgoszczy (Okole, Jary, Osowa Góry, Fordon, Bartodzieje i Szwederowo). Obecnie BTBS realizuje budowę 66 mieszkań: zakończono budowę 22 mieszkań przy ul. Bortnowskiego 3b (trwa procedura odbiorowa), rozpoczęto budowę 44 mieszkań przy ul. Wyzwolenia 69 z terminem zakończenia w przyszłym roku.

Przygotowywanych do realizacji jest kolejnych 300 mieszkań – w sierpniu ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlano-montażowych na kolejne 22 mieszkania przy Bortnowskiego 3c. Trwają prace związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla nieruchomości przy ul. Młyńskiej 2a (28 mieszkań).

Spółka przygotowuje także dwa konkursy architektoniczne na wyłonienie projektantów dla zadań: przy ul. Swarzewskiej oraz Zygmunta Augusta/Rycerskiej.

Oprócz tego w grudniu 2009 roku zakończono inwestycję budowy 7 budynków wielorodzinnych na potrzeby budownictwa komunalnego położonych w rejonie ulic Bora-Komorowskiego i Janosika w Bydgoszczy – pionierskiego projektu realizowanego przez Spółkę ADM przy współudziale miasta.

materiał nadesłany: Urząd Miasta Bydgoszczy

zdjęcie: przykładowy blok w Fordonie wybudowany przez BTBS

Reklama