Bydgoszcz od 100 lat jest Polska – konkurs na mural

Magdalena Jabłońska
,

Miasto ogłosiło konkurs na projekt i wykonanie muralu z okazji 100–lecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Zwycięski projekt, wyłoniony przez komisję konkursową, ozdobi szczytową ścianę budynku przy ul. Karpackiej na Wzgórzu Wolności.

Mural pojawi się przy ul. Karpackiej 39c w Bydgoszczy. Powinien być wykonany w sposób trwały przy użyciu farb akrylowych lub innych profesjonalnych farb elewacyjnych.

Konkurs ma charakter otwarty, ogólnopolski. Jest skierowany do artystów tworzących murale, mających dorobek twórczy w formie dokumentacji fotograficznej. Uczestnikami konkursu mogą być indywidualni artyści bądź zespoły autorskie. Każdy może zgłosić maksymalnie 3 prace. Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 10 tysięcy złotych oraz środki na wykonanie muralu.

Prace konkursowe można nadsyłać do 16 października br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 października. Wynik zostanie opublikowany tutaj. Projekty prosimy dostarczać drogą elektroniczną na adres e-mail: m.iwinski@um.bydgoszcz.pl lub osobiście do Urzędu Miasta Bydgoszczy, do Plastyka Miasta Marka Iwińskiego, ul. Grudziądzka 9-15, pokój 215 (tel. 52 58 58 177).

Mural będzie oceniać komisja konkursowa powołana przez prezydenta miasta w następującym składzie:
prof. dr hab. Anna Bochenek z Katedry Sztuk Wizualnych UTP – przewodnicząca
inż. arch. Katarzyna Łaskarzewska-Karczmarz – Architekt Miasta Bydgoszczy
mgr sztuki, art. Plastyk Jolanta Chmara – Prezes Związku Artystów Plastyków Bydgoszcz
prof. dr hab. Maciej Świtała – ASP w Gdańsku
prof. dr hab. Dariusz Markowski – Przewodniczący Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy
mgr sztuki, art. Plastyk Marek Iwiński – Plastyk Miasta
mgr inż. Zdzisław Tylicki – radny Rady Miasta Bydgoszczy, przewodniczący RO „Wzgórze Wolności”

Termin wykonania muralu: 19.10. – 30.11.2019 roku.

Regulamin dostępny jest tutaj.

Konkurs na projekt oficjalnego rocznicowego logotypu

Ogłoszono też konkurs na logotyp, który będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta związaną z obchodami w całym 2020 roku. Logotyp z oficjalnym hasłem „Bydgoszcz jest Polska – 1920” wyłoniony w konkursie będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych. Znajdzie się m.in. na jednym z najwyższych budynków nieopodal Brdy, który obecnie przebudowywany jest na hotel. O wyborze logotypu współdecydować będą mieszkańcy w głosowaniu internetowym. Na projekty Miasto czeka do 4 października do godziny 10.00. Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowała Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A.. Szczegóły konkursu znajdują się tutaj.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama