Bydgoszcz najbardziej przyjazna inwestorom

Wiktoria Raczyńska
,

Bydgoszcz została laureatem prestiżowego konkursu polskiej branży nieruchomości – CIJ Awards Poland 2017 i otrzymała tytuł „miasta najbardziej przyjaznego inwestorom”.

Koniec roku to na rynku inwestycji komercyjnych okres podsumowań oraz wyróżnień dla największych i najbardziej spektakularnych projektów. Doceniane są również lokalizacje i jednostki odpowiedzialne za obsługę projektów inwestycyjnych ze strony samorządów.

Bydgoszcz została laureatem prestiżowego konkursu polskiej branży nieruchomości – CIJ Awards Poland 2017, uzyskując tytuł „miasta najbardziej przyjaznego inwestorom”. Podczas 16. gali tego plebiscytu zorganizowanej w Warszawie 9 listopada, nagrodę dla Miasta Bydgoszcz odebrała Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – Edyta Wiwatowska.

– To kolejny ranking, który docenia sprawną obsługę inwestorów w Bydgoszczy. Wcześniej docenił to Bank Światowy przyznając nam tytuł miasta z najlepszymi warunkami do prowadzenia biznesu -mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. – To inwestorzy prywatni w dużej mierze decydują o dynamicznym rozwoju miasta, stąd tak dużą wagę przykładamy do dobrej współpracy z tymi podmiotami. Efektami tej współpracy są, m. in., nowe miejsca pracy, sklepy, biura, lokale usługowe, co wpłynęło na rekordowo niski poziom bezrobocia, który w Bydgoszczy wynosi obecnie 4 proc.

Gala CIJ Awards Poland jest uznanym i prestiżowym wydarzeniem na polskim i europejskim rynku nieruchomości – zarówno biurowych, handlowych, przemysłowych, jak i mieszkaniowych. To również wydarzenie, które skupia co roku dużą grupę wiodących firm, kreujących nowe projekty i wizje, a także cały rynek nieruchomości.

Warto podkreślić, że podczas gali nagradzane są nie tylko same inwestycje, ale także całe zespoły oraz nowatorskie koncepcje i rozwiązania. Już po raz kolejny organizatorzy zaproponowali wiele nowych kategorii konkursowych, dostosowanych do zmieniających się oczekiwań i wymagań rynku nieruchomości. Łącznie podczas CIJ Awards Poland 2017 uhonorowane zostały przedsiębiorstwa i instytucje w 37 kategoriach, których wybrano spośród 100 nominowanych w tym roku projektów, firm i instytucji, należących do elity rynku nieruchomości. Bydgoszcz uzyskała nagrodę w kategorii „Best Investor-Friendly Region/City”.

W tym roku, dzięki staraniom Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, oprócz nagrody CIJ, Bydgoszcz znalazła się także wśród finalistów w innym prestiżowym plebiscycie Eurobuild Awards. To ważne wydarzenie w branży nieruchomości – międzynarodowi eksperci co roku wyróżniają i nagradzają podmioty odnoszące największe sukcesy na polskim rynku oraz w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Bydgoszcz po raz kolejny została nominowana w kategorii „Most Investor-Friendly City”.

Warto wspomnieć, że Bydgoszcz uzyskała już raz najwyższy laur w tej kategorii za rok 2015. Gala Eurobild Awards 2017, gdzie nagrodzeni zostaną najlepsi inwestorzy i najciekawsze projekty, odbędzie się 6 grudnia 2017 r. i zgromadzi przedstawicieli polskiego oraz europejskiego rynku nieruchomości komercyjnych.

Warto wiedzieć:

Działania podejmowane przez miasto znalazły odzwierciedlenie także w rankingu Banku Światowego (World Bank Group) „Doing Business in Poland 2015”. Eksperci oceniali, w jakich miastach najłatwiej prowadzi się działalność gospodarczą i porównywali te wyniki z innymi państwami. Spośród miast wojewódzkich w Polsce najlepsze warunki do prowadzenia biznesu – zdaniem ekspertów – panują w Bydgoszczy. Badanie Bank Światowy przeprowadził w 2015 r. na zamówienie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dobrą sytuację gospodarczą miasta potwierdza także najniższy od lat wskaźnik bezrobocia w Bydgoszczy, który wynosi 4 proc.

 

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama