Bydgoszcz ma swój rekord Guinnessa

Marek Tomaszewski
,

Udało się: Bydgoszcz ma swój rekord Guinnessa. W czerwcu ubiegłego roku podczas festiwalu Drums Fusion ustanowiono go w grze na największym bębnie świata. W strugach deszczu wybębniło rekord 296 osób.

– Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że rekord został pobity – poinformowali dzisiaj, 14 czerwca, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Marzena Matowska oraz Marek Maciejewski z MCK, dyrektor Drums Fusion.

Bicie rekordu odbyło się w niezwykłych warunkach. Na chwilę przed podjęciem próby nad Bydgoszczą przeszła gwałtowna ulewa. Ściana deszczu spadła na bęben i na wszystkich uczestników tego przedsięwzięcia. Całą imprezą kierował Ryszard Bazarnik, mistrz działań plenerowych. Warto dodać, że gigantyczny instrument posiadał membranę o 10-metrowej średnicy, a jego waga przekraczała 3 tony.

DSC_2623-735x443– W tym czasie Polska reprezentacja grała zwycięski mecz na mistrzostwach Europy ze Szwajcarią, a my biliśmy rekord Guinnessa – przypomina Marek  Maciejewski.

W rytm przeboju grupy Queen „We will rock you” zagrało, tylu zaliczyła komisja w Londynie, 296 osób. Na certyfikat, potwierdzający pobicie rekordu czekano prawie rok.

– Jeśli perkusja i rekordowa grupa bydgoszczan z prezydentem miasta wprowadzają Bydgoszcz do Księgi Rekordów Guinnessa, to naprawdę dobrze rokuje i samemu festiwalowi Drums Fusion, i kulturze. Bo to kultura wprowadziła Bydgoszcz do Księgi Rekordów Guinnessa – powiedziała Marzena Matowska.

Reklama