Bydgoszcz murem za Jerzym Owsiakiem

Magdalena Jabłońska
,

W poniedziałek, 21 stycznia, o godzinie 10.00 prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zainauguruje w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu akcję podpisywania listów wsparcia dla Jerzego Owsiaka. Przez tydzień (od 21 do 25 stycznia) w godzinach otwarcia centrum, będzie można podpisać list i tym samym wyrazić swoje wsparcie dla dyrygenta orkiestry.

„Murem za Owsiakiem” to spontaniczna akcja, która została zainicjowana w Internecie krótko po rezygnacji szefa WOŚP, którą ogłosił podczas konferencji prasowej po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.

List wsparcia można też podpisać przez stronę internetową – www.bydgoszcz.pl/JurekOwsiak (link będzie aktywny od poniedziałku).

Listy podpisane tą drogą zostaną wydrukowane i wysłane do siedziby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

#muremzaOwsiakiem Bydgoszcz

A już w niedzielę, 20 stycznia, z inicjatywy samych bydgoszczan, można przyjść na Wyspę Młyńską na godzinę 15.00. Chętni przynoszą ze sobą czerwony balon. Miło by również było, gdyby każdy miał na sobie coś czerwonego. Można także zaopatrzyć się w latarkę, telefon lub wycięte serce z napisem #muremzaowsiakiem.

Plan spotkania
15.00 krótki wstęp/wprowadzenie
15.27 uniesienie balonów, serduszek z #muremzaowsiakiem, światełko (np. latarka, telefon) w stronę nieba (zdjęcia z tej akcji zostaną wysłane do Jurka Owsiaka)
15.45 minuta ciszy ku pamięci śp. Prezydenta Pawła Adamowicza
15.50 zakończenie
– na terenie Wyspy Młyńskiej obowiązuje zakaz handlu,
– nie wolno wnosić żadnych rac i fajerwerków (zakończy to spotkanie),
– dopuszczalne są zimne ognie,
– spotkanie ma na celu okazanie wsparcia Jurkowi Owsiakowi oraz rodzinie zmarłego Prezydenta Pawła Adamowicza,
-szanujcie teren, na którym będziecie się znajdować/zostawmy po sobie porządek,
-ostatnie i najważniejsze – organizatorzy proszą o spokojne zachowanie podczas zgromadzenia.

Bydgoszcz solidarna z Gdańskiem

Bydgoszcz łączy się w smutku z mieszkańcami Gdańska w związku z tragiczną śmiercią prezydenta tego miasta, Pawła Adamowicza. Miasto chcąc wyrazić wsparcie i solidarność z Rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami Prezydenta Adamowicza, a także z Gdańszczanami od godzin popołudniowych w piątek, 18 stycznia, do niedzieli wieczór (20 stycznia) podświetli Most Uniwersytecki na kolor żółto-czerwony.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

#muremzaOwsiakiem Bydgoszcz

Reklama