Bydgoskie ulice do remontu

Tomasz Welcz
,

W tym roku na remonty bydgoskich ulic przeznaczone zostanie 12 milionów złotych. Pozwoli to wymienić nawierzchnię na 13 odcinkach dróg oraz wyremontować chodniki. Rozpoczną się remonty ulic na terenach inwestycyjnych przyległych do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Prace remontowe zostały podzielone na trzy pakiety, które będą realizowane w różnych terminach od wiosny do jesieni.

Wiosną nowy asfalt położony zostanie na ul. Romanowskiej. Na Fordońskiej równą nawierzchnię zyska północna jezdnia na odcinku od ul. Transportowej do Zakładów Zbożowych oraz jezdnia południowa od Galerii Pomorskiej do Kabla. Koleiny znikną również z odcinka ulicy Szubińskiej pomiędzy wiaduktem i ul. ks. Schulza.

Latem natomiast drogowcy pojawią się na ulicach ważnych dla sprawnego funkcjonowania komunikacji autobusowej. Wyremontowana zostanie ul. Sułkowskiego na odcinku od Modrzewiowej do 11 Listopada. Zadanie będzie uzupełnieniem przeprowadzonej w ubiegłym roku przebudowy skrzyżowania z ulicą Modrzewiową i rondem. Poza tym odnowiona zostanie nawierzchnia na ul. Smukalskiej od Szamarzewskiego do Błądzimskiej. Będzie to kolejny etap prac na ciągu łączącym osiedla Jachcice, Piaski i Smukałę. Poza tym wymianę nawierzchni zaplanowano na ulicy Jagiellońskiej  – od ronda Fordońskiego do Wyczółkowskiego oraz na Bałtyckiej od Curie-Skłodowskiej do Głowackiego.

Duży zakres prac zaplanowano również na terenach inwestycyjnych przylegających do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Odnowiona zostaną ulice Wojska Polskiego oraz Dziatkiewicza (połączenie Kapuścisk z terenem BPPT), których miasto stało się właścicielem z początkiem ubiegłego roku. Poza tym wyremontowane zostaną północna jezdnia ul. Wojska Polskiego od Chemicznej do Baczyńskiego oraz od Chemicznej do bramy dawnego „Zachemu”.   Na osiedlu Kapuściska nową nawierzchnię zyska ul. Szpitalna. Te roboty realizowane będą w okresie letnio-jesiennym.

– W 2017 roku kontynuujemy prace przy remoncie najważniejszych ulic na terenie całego miasta – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Stabilna sytuacja finansowa miasta pozwala również na  rozpoczęcie prac  na przejętej infrastrukturze  byłego Zachemu. Nadal szukamy możliwości sfinansowania tych prac w oparciu o środki zewnętrzne. Jednak dobra dostępność terenów inwestycyjnych jest niezwykle ważna w trakcie rozmów z kolejnymi firmami, które zamierzają zainwestować w Bydgoszczy.

Najbardziej uciążliwe prace mają być wykonywane w godzinach wieczornych i  nocnych. Ulica Bałtycka ze względu na wymianę całej konstrukcji będzie całkowicie zamknięta. Ostateczny zakres remontów uzależniony jest, między innymi od zrealizowania wszystkich niezbędnych prac przez innych gestorów sieci.

Ulice do remontu: Fordońska, Smukalska, Jagiellońska, Wojska Polskiego, Dziatkiewicza, Sułkowskiego, Szpitalna, Szubińska, Romanowskiej, Bałtycka.

materiał: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama