Bydgoskie torowiska do przeglądu

Marek Tomaszewski
,

W sobotę i niedzielę (12 -13 sierpnia) rozpoczną się przeglądy bydgoskich torowisk. Drogowcy będą regulować rozstaw szyn i urządzenia dylatacyjne. W trakcie prac uruchamiane będą linie zastępcze.

Prace serwisowe będą prowadzone wyłącznie w weekendy, kiedy z komunikacji miejskiej korzysta najmniej pasażerów. W pierwszej kolejności, 12-13 sierpnia, prace będą odbywały się na ul. Jagiellońskiej – pomiędzy rondem Jagiellonów oraz rondem Fordońskim. Tramwaje linii nr 0, 3, 4, 5, 8 i 10 będą jechały w obu kierunkach przez Babią Wieś. Na trasie rondo Toruńskie – ul. Jagiellońska – rondo Jagiellonów zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa „ZaT4″.

Kolejne prace (26-27 sierpnia) prowadzone będą na torowisku do Fordonu (wzdłuż ulic Lewińskiego – Akademickiej – Andersa). Na trasie od ul. Wyścigowej do Łoskonia kursować również będą autobusy zastępcze. Ich rozkłady zostaną skorelowane z  tramwajami zawracającymi na pętli tymczasowej przy ul. Wyścigowej. Będzie się z nimi można zapoznać na przystankach oraz na stronie ZDMiKP. Prace potrwają przez trzy kolejne weekendy.

Roboty, które mają zostać wykonane w Fordonie, polegają na stabilizacyjnym podbiciu torowiska na wybranych podczas przeglądu odcinkach. Takie przeglądy i ewentualne prace prowadzi się na torowiskach typu „kolejowego” nie później niż w ciągu 2 lat od czasu rozpoczęcia ich użytkowania. Na niektórych odcinkach, szczególnie  na nierównomiernie obciążonych łukach torów, dochodzi do obsuwania lub przemieszczania się tłucznia. Wskazane jest wówczas jego uzupełnienie i podbicie. Przeprowadzone zostaną również niezbędne prace gwarancyjne.

materiał: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama