Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych ma rok

Magdalena Jabłońska
,

We wtorek, 8 października, Miasto zaprasza na IV Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które będzie także okazją do podsumowania pierwszego roku działalności Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu „BCOPW Gdańska 5”. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach forum jest wolny.

Tego dnia zaplanowano szereg specjalnych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych mieszkańców Bydgoszczy. Będzie można wziąć udział w różnorodnych warsztatach w kawiarence obywatelskiej, spotkaniach z ekspertami z tzw. trzeciego sektora, panelach dyskusyjnych. Będzie tez okazja do skorzystania z porad prawno-księgowych i merytorycznych. Tego dnia nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą inicjatywę pozarządową „Przechodzący Przez Rzekę”.

W trakcie uroczystych obchodów rocznicy powstania BCOPW zostaną również wręczone podziękowania za udział w tegorocznej prezentacji NGO’sów podczas IV Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych. Ten wyjątkowy dzień zakończy część nieoficjalna z muzyką na żywo.

 

Harmonogram wydarzeń:

9.00–11.45 – poranek wypełniony atrakcjami w kawiarence obywatelskiej

10.00–warsztat sitodruku – zrób sobie pamiątkę z roczku

10.30–warsztat przekąsek – drugie śniadanie w BCOPW

11.00–regał z książkami dla ciebie w BCOPW – bookcrossing – znakowanie książek

W trakcie poranka animacje w kąciku dziecięcym zapewni Fundacja dr Clown

12.00–15.30 IV Forum Inicjatyw Pozarządowych

12.00–13.00 – panel dyskusyjny „Jestem NGO-sem i co dalej” (panel kierowany do osób, które dopiero rozpoczynają swoją działalność w organizacji pozarządowej)

13.15–14.15 – panel dyskusyjny „Działam na rzecz mojej społeczności – od pomysłu do realizacji” (panel kierowany do organizacji, grup nieformalnych, osób fizycznych realizujących lub chcących zrealizować swoje inicjatywy, pomysły dla lokalnej społeczności)

14.30–15.30 – panel dyskusyjny „Pozyskuję środki zewnętrzne (z różnych źródeł), więc jestem” (panel z udziałem przedstawicieli organizacji i instytucji udzielających wsparcia NGO-som oraz z udziałem bardzo doświadczonych działaczy III sektora)

W trakcie paneli bezpłatne doradztwo: księgowe, prawne, wydziały UMB ogłaszające konkursy, RDPP (konsultowanie programu współpracy), KPOWES, PFRON, LGD, Stowarzyszenie TŁOK, Budżet Obywatelski, Młodzieżowa Rada Miasta

16.00–17.00 – uroczyste obchody rocznicy otwarcia BCOPW

  • wręczenie nagród w konkursie „Przechodzący Przez Rzekę”
  • wręczenie podziękowań za udział w Pikniku Organizacji Pozarządowych
  • TORT

18.00–20.00 – „Świętujemy roczek” – część zupełnie nieoficjalna dla przedstawicieli NGO-sów w BCOPW – muzyka na żywo

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama