Bydgoskie Centrum Onkologii najlepszym szpitalem w kraju

Tomasz Welcz
,

W 13 Rankingu Szpitali 2016, organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowie, najlepszą placówką w kraju okazało Centrum Onkologii w Bydgoszczy. W ubiegłym roku placówka zajęła w tym rankingu szóste miejsce.

W ocenie szpitali brano pod uwagę, m.in. jakość opieki, zarządzanie placówką, komfort pobytu pacjenta oraz analizę zdarzeń i skarg. W rankingu wzięło udział 226 szpitali na 1050 zaproszonych.

Centrum Onkologii na 1000 możliwych do zdobycia punktów, otrzymało aż 918. Okazało się nie tylko najlepsze w całym rankingu, ale także zwyciężyło w kategorii „jakość opieki medycznej”.

W „Top 100” – rankingu szpitali zabiegowych wielospecjalistycznych znalazły się również inne działające w Bydgoszczy lecznice. Na 8. pozycji sklasyfikowany został 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ, na 25. miejscu (o jedno wyżej niż rok wcześniej) uplasował się Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ MSW, na 37. pozycji Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Jurasza, a na 45. miejscu – Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Biziela.

materiał: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama