Budowa szkoły w Fordonie zakończona

Wiktoria Raczyńska
,

W najbliższą sobotę, 2 września, można skorzystać z „drzwi otwartych” Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. „Bora” Komorowskiego 2 w Fordonie i na własne oczy zobaczyć, jak wygląda najnowocześniejszy budynek oświatowy w regionie. Na zwiedzających czekają atrakcje.

Zwiedzanie rozpocznie się już od godziny 10.00. Powierzchnia tej nowoczesnej placówki wynosi niemal 13 tysięcy metrów kwadratowych, dlatego zwiedzających oprowadzać będą przewodnicy (w grupach maksymalnie 20-osobowych). Po zwiedzaniu – szczególnie najmłodszych mieszkańców – rozpoczną się pokazy naukowe prof. Ciekawskiego i zabawa pod okiem animatorów.

O godzinie 11.00 zaplanowano oficjalne powitanie gości przez prezydenta Rafała Bruskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Hannę Wojciechowską-Świeciak. Mieszkańców i uczniów gospodarze obiektu poczęstują okolicznościowym tortem. Kwadrans później (11.15) zaplanowano konkurs z nagrodami z wiedzy o szkole, osiedlu i Bydgoszczy. W godzinach 12.00-13.00 odbędzie się pokaz Straży Miejskiej z psami służbowymi, strażnicy przeprowadzą również kurs samoobrony.

Przez cały czas na terenie szkolnym działać będą stoiska tematyczne, m.in., poświęcone sprawom ekologii i segregowania odpadów, stoisko Bydgoskiej Karty Rodziny 3+ i Karty Seniora, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o programie oraz otrzymać swoją Kartę, będzie kącik zabaw dla najmłodszych dzieci oraz stanowisko informacyjne Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Interesującym punktem będzie z pewnością laboratorium prof. Ciekawskiego, gdzie przeprowadzane będą proste eksperymenty z zakresu chemii i fizyki, m.in., z wykorzystaniem ciekłego azotu. Będzie również stanowisko malowania buziek dla dzieci, a animatorzy będą zapraszać najmłodszych do wspólnej zabawy z chustą animacyjną, w ramach zawodów sprawnościowych czy zajęć plastycznych.

Warto wiedzieć:

Budowa nowej szkoły trwała od grudnia 2015 do sierpnia bieżącego roku. Wartość inwestycji sięga niemal 44 mln zł i w całości została sfinansowana z budżetu miasta. W budynku funkcjonować będzie Szkoła Podstawowa nr 9 – placówka pomieści maksymalnie 700 uczniów. W tym samym budynku zlokalizowane będzie przedszkole na maksymalnie 200 dzieci.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama