Bisz-BOK, Pawbeats, Żuki, Enej, Grubson na Wyspie Młyńskiej

Marek Tomaszewski
,

Z okazji 672. rocznicy nadania praw miejskich Bydgoszczy 3 i 4 maja na Wyspie Młyńskiej odbędą się urodzinowe koncerty. Wystąpią Bisz-BOK, Pawbeats, Żuki, Enej i Grubson.  Dwudniowa impreza jest jednym z elementów obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Zapraszam wszystkich na koncert bydgoskich muzyków. Ze składem BOK, czyli Bydgoską Orkiestrą Kameralną, gramy muzykę przekrojową, każdy znajdzie coś dla siebie. I oczywiście Marcin Pawłowski, Pawbeats, też znana postać. Warto przyjść i posłuchać, co robią bydgoscy muzycy – zaprasza Bisz (Jarosław Jaruszewski), popularny bydgoski raper.

Bisz i Pawbeats wystąpią 3 maja, początek koncertów o godz. 19.00 (Bisz) i 21.00 (Pawbeats).

4 maja zaprezentują się Żuki (godz. 18.00), Enej (20.00) i Grubson (22.00).

Ponadto 3 i 4 maja od godz. 10.00 do 16.00 na Wyspie Młyńskiej działać będzie strefa dla dzieci: ścianka wspinaczkowa, będą gry i zabawy zręcznościowe, konkursy plastyczne, sportowe i związane z wiedzą o mieście, a także ekologiczny kącik kulinarny, w którym najmłodsi pod okiem profesjonalnych kucharzy przygotowywać będą zdrowe sałatki i koktajle.

Urodzinowy koncert na Wyspie Młyńskiej jest jednym z elementów projektu „Dumni z Bydgoszczy – Dumni z Niepodległej”. – W ramach tego projektu w sumie odbędzie się około 500 różnego rodzaju imprez – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Wśród wielu wydarzeń związanych z obchodami  100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę jest m.in. cykl filmów wideo pod nazwą „Bohaterowie Bydgoszczy”, w którym prezentowane są sylwetki znanych bydgoszczan. Pierwszy odcinek poświęcony Marianowi Rejewskiemu ma już 50 tysięcy wyświetleń.

W maju rozpoczyna się konkurs związany z wiedzą o Polsce i Bydgoszczy. – Pytania będą publikowane w każdy weekend miesiąca, a do wygrania będą płyty Bisza i Pawbeats – mówi Michał Sztybel, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej UM Bydgoszczy.

W ramach projektu „Dumni z Bydgoszczy – Dumni z Niepodległej” odbędzie się wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych, m.in., Bydgoski Bieg Niepodległości (11 listopada), bieg i marsz „Dla Biało-Czerwonej”, Europejska Noc Muzeów (19/20 maja), której  motywem przewodnim maja będzie Bydgoszcz i jej historia, IV Święto Starego Fordonu, Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości (we współpracy z ByLOT). Wiele imprez przygotowują także bydgoskie szkoły i placówki oświatowe.

Reklama