Bilet do teatru za 350 groszy

Wiktoria Raczyńska
,

„Klub kawalerów” za 350 groszy. Kultowa komedia na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego.

Teatr Polski w Bydgoszczy, jak co roku, przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Bilet do Teatru za 350 groszy”. W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty.

Pomysł Dnia Teatru Publicznego zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. Udział w tegorocznej edycji zgłosiło blisko 100 teatrów z kilkudziesięciu miast w Polsce. Teatr Polski w Bydgoszczy bierze udział w akcji od samego początku. Tym razem w ramach akcji „Bilet do Teatru za 350 groszy” proponujemy naszym widzom „Klub kawalerów” w reżyserii dyrektora bydgoskiej sceny – Łukasza Gajdzisa, na który zapraszamy już 18 maja (sobota) o godzinie 16.00.

Bilety na spektakl objęty akcją będzie można zakupić wyłącznie tego samego dnia w kasie biletowej teatru (brak możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc). Jedna osoba może nabyć max. 2 bilety. Wyjątkowo, tego dnia kasa biletowa będzie czynna od godziny 9.00.

materiały nadesłane: Marietta Maciąg, TPB

Reklama