BikeU nadal będzie operatorem roweru miejskiego

Marek Tomaszewski
,

W środę, 10 stycznia, podpisana została umowa na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020, ale z firmą BikeU, która do tej pory była operatorem BRA. Jak się okazało konsorcjum spółek Kabit i Mega Sonic z Warszawy, które wygrało ubiegłoroczny przetarg, wycofało się  i odstąpiło od podpisania umowy.

Firma Bike U będzie odpowiedzialna za dostarczenie 550 nowych rowerów i funkcjonowanie 51 stacji. Miasto na ten cel przeznaczyło 8,2 miliona złotych.

12 nowych stacji pojawi się w Fordonie.  Część z nich zlokalizowana będzie w obrębie przystanków linii tramwajowej. Ułatwi to korzystanie z nowego połączenia komunikacyjnego uruchomionego w ubiegłym roku. Kolejne 4 stacje powstaną na Górzyskowie (skrzyżowanie Gnieźnieńska-Gołębia), Glinkach (na wysokości ul. Komuny Paryskiej), Bartodziejach (skrzyżowanie Kołobrzeska – Głowackiego) i w rejonie ronda Kujawskiego.

Nowe lokalizacje zostały skonsultowane ze środowiskami rowerowymi oraz zespołem ds. polityki rowerowej. Zamówienie  skonstruowano w sposób umożliwiający znaczną rozbudowę  systemu w trakcie trwania umowy. Umożliwi to stworzenie nowych stacji na Czyżkówku i Osowej Górze po zakończeniu rozbudowy ul. Grunwaldzkiej.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny rusza w marcu.

Reklama