Bieżnia w komplecie z boiskiem

Magdalena Jabłońska
,

Po wybudowaniu nowoczesnego boiska oraz przebudowie podwórka szkoła na Wzgórzu Wolności zyska również nowoczesną bieżnię oraz tor przeszkód. We wtorek (31 lipca) podpisana została umowa z wykonawcą prac.

W ubiegłym roku przy szkole oddano do użytku nowoczesne boisko z bezpieczną nawierzchnią. Można na nim grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Rozbudowano również oświetlenie i monitoring oraz ustawiono dwa rzędy siedzisk. Dobudowano chodniki i zamontowano stojaki na rowery. Ta inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych. Wiosną zakończyła się natomiast przebudowa części placu przed szkołą. Podwórko zyskało nową nawierzchnię, na której można bawić się w chodnikowe gry. To zadanie wygrało poprzednią edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Kosztowało ponad 200 tysięcy złotych.

Teraz przy Szkole Podstawowej nr 56 rozpocznie się budowa profesjonalnej bieżni oraz toru przeszkód. Bieżnia powstanie pomiędzy istniejącym boiskiem, a ul. Karpacką. Będzie liczyć 100 metrów długości i znajdą się na niej 3 tory. Nawierzchnia wykonana zostanie z poliuretanu minimalizującego ryzyko urazów po upadku. Szkoła otrzyma także zestaw 3 bloków startowych. Bliżej boiska będzie zlokalizowana skocznia w dal z rozbiegiem.

Po północnej stronie boiska planowany jest natomiast tor przeszkód z elementami placu zabaw. Zamontowane zostaną tam takie urządzenia jak linarium, płotki do przeskoków, równoważnia, mini karuzela. Z myślą o dzieciach niepełnosprawnych zaprojektowano huśtawkę typu bocianie gniazdo. Pod nią wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia z wykładziny igłowanej.

We wtorek podpisana została umowa z wykonawca tych prac. – W tym roku praktycznie kończymy przebudowę boisk przy szkołach. To koniec betonowych i asfaltowych placów do ćwiczeń. Zamierzamy jeszcze doposażyć część nowych obiektów w infrastrukturę lekkoatletyczną. Dzięki niej więcej młodych bydgoszczan zyska możliwość rozwijania swoich sportowych pasji – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

W przetargu na to zadanie najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Fenster. Prace kosztować będą 338 tysięcy złotych i objęte zostaną 6-letnią gwarancją. Zakończenie prac i odbiory planowane są na przełomie września i października.

 

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama