Bieg Niepodległości i nie tylko – zmiany w organizacji ruchu

Magdalena Jabłońska
,

W poniedziałek (11 listopada) w związku z Biegiem Niepodległości w godzinach od około 15.00 do około 16.00 przejazd tramwajem lub autobusem przez centrum może zabrać nieco więcej czasu.

Dotyczy to linii tramwajowych kursujących ulicami Gdańską, K. Chodkiewicza, Focha, Jagiellońską. Utrudnienia mogą wystąpić również na trasach linii autobusowych kursujących w ciągu ulic: Kamiennej, J. Sułkowskiego, St. Staszica (buspas), 3 Maja (buspas) alei A. Mickiewicza. Podczas biegu buspasem na ulicy 3 Maja przystanek autobusowy pn. 3 Maja/Markwarta zostanie przeniesiony za ulicę P. Skargi.

Z uwagi na wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości zmiany wprowadzone zostaną na Placu Wolności, ul. Gdańskiej, ul. Kamiennej, ul. Sułkowskiego, ul. Chodkiewicza, ul. 20 stycznia 1920 r., ul. Paderewskiego, ul. Staszica, ul. 3 Maja, ul. Piotra Skargi, ul. Konarskiego, ul. Jagiellońskiej i ul. Gimnazjalnej.

Na potrzeby obu wydarzeń zostanie wprowadzony całkowity zakaz zatrzymywania się – na Placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. 20 stycznia 1920 r. na parkingu przed Filharmonią Pomorską.

Zamknięcie dla ruchu kołowego na Placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. Piotra Skargi na potrzeby organizowanej uroczystości i biegu nastąpi w dniu 11 listopada (poniedziałek) od godziny 08.00. Ze względu na powyższe dojazd poprzez ul. Gimnazjalną, Plac Wolności oraz ul. Konarskiego, ul. Piotra Skargi, ul. Gimnazjalną, Plac Wolności do ul. Gdańskiej stanie się niemożliwy. Na pozostałych ulicach ruch drogowy będzie wstrzymywany wyłącznie na czas trwania biegu, począwszy od godziny 14.45. Po przebiegnięciu ostatniego z biegaczy służby porządkowe organizatora zawodów wraz z Policją będą przywracały porządek na drogach. Końca utrudnień należy spodziewać się około godziny 18.00.

ZDMiKP prosi o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie oraz stosowanie się do poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu.

źródło: ZDMiKP

Reklama