Biblioteka na wynos

Wiktoria Raczyńska
,

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy zaprasza na spotkania z kulturą w niestandardowych miejscach.

Kupowanie, wybieranie, przymierzanie, spożywanie, smakowanie, poszukiwanie najlepszych towarów, najniższych cen, najkorzystniejszych rozwiązań. Wszystkie te czynności mogą powodować lekką nerwowość i zmęczenie.

„Biblioteka na wynos” jest po to, aby temu zaradzić. Szczypta kultury w centrum handlowym pozwoli rodzicom i dzieciom złapać oddech, odpocząć, oddać się niezobowiązującej rozrywce, zrelaksować się przy dobrej lekturze. O tym, że weekendowe zakupy można połączyć z niebanalną zabawą, będzie można przekonać się już niebawem.

„Biblioteka na wynos” to nowy sposób na kontakt z kulturą. Zajęcia animacyjne dla dzieci, gry i zabawy, kącik czytelniczy z wygodnymi fotelami, głośne czytanie i wiele innych atrakcji czeka na klientów. WiMBP zaprezentuje ofertę biblioteczną m.in. gogle VR, krótkie gry planszowe, pokaz photonów. Dzieci będą miały możliwość samodzielnego wykonania przypinek. Warto zapisać się do biblioteki.

Harmonogram wydarzeń w ramach „Biblioteki na wynos”:

5 października 2019 (sobota), godzina 10.00-13.00

CH RONDO, ul. Kruszwicka 1

12 października 2019 (sobota), godzina 10.00-13.00

CH GALERIA POMORSKA, ul. Fordońska 141

19 października 2019 (sobota), godzina 10.00-13.00

CH AUCHAN, ul. Mariana Rejewskiego 3

26 października 2019 (sobota), godzina 10.00-13.00

CH GALERIA POMORSKA, ul. Fordońska 141

materiały nadesłane: Marcin Karnowski, WiMBP

„Biblioteka na wynos” odwiedzi również wybrane bydgoskie szkoły. Chce zaprezentować szeroką działalność animacyjną, jaką się zajmuje. Na uczniów czekać będą spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, koncerty, przedstawienia teatralne, a także seans filmowy. Chce przyciągnąć najmłodszych czytelników pokazując, co w bibliotece najlepsze. Biblioteka to książki, ale też inne atrakcje.

materiały nadesłane: Marcin Karnowski

Reklama