Bezpieczne wakacje

Wiktoria Raczyńska
,

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w województwie. Tematem spotkania była trwająca od 1 czerwca akcja „Bezpieczne wakacje”.

Celem narady było zainicjowanie i koordynacja wspólnie podejmowanych działań profilaktyczno-prewencyjnych zmierzających do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w czasie wolnym od pracy i szkoły.

– Służby z naszego województwa wielokrotnie potwierdzały, że działają na bardzo wysokim poziomie – mówił Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, który zaznaczył, że do wielu niebezpiecznych sytuacji nigdy by nie doszło, gdyby świadomość wśród społeczeństwa była szersza.

Podczas odprawy przedstawiciele służb zaprezentowali plan działań, który został zintegrowany z rządowym programem ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Jego celem jest aktywizacja społeczności lokalnych, podmiotów oraz instytucji dla rozpowszechnienia odpowiednich postaw wśród mieszkańców.

Akcja „Bezpieczne wakacje” potrwa do 30 września.

materiały nadesłane: Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego

Reklama