Betlejem w Toruniu – Głośna Noc

Magdalena Jabłońska
,

Wieczór i noc 3 stycznia (godzina 19.00) w toruńskiej Arenie na pewno będą głośne. To za sprawą 4. edycji trasy koncertowej Betlejem w Polsce. Na mapie wspólnego kolędowania z udziałem ponad 20 gwiazd estrady jest w tym roku 10 miast. Ale tylko w Toruniu publiczność doświadczy wyjątkowego przestrzennego dźwięku, w supernowoczesnej technologii L’Acoustics L-ISA.

Trasa Betlejem to największy w Polsce cykl koncertów charytatywnych, z którego dochód trafia do osób potrzebujących. Pomóc można także kupując którąś z płyt, będących zapisem wcześniejszych koncertów. Prezentem dla wszystkich jest w tym roku bezpłatna e-płyta „Kolędowanie na tysiące głosów”- do pobrania tutaj.

Głos Betlejem w Polsce 2019/2020 zabrzmi inaczej niż dotychczas. Artyści opowiedzą dzieje Bożego Narodzenia z osobistej perspektywy. Wyśpiewają swoje historie, w których odbija się pięknym refleksem ten wyjątkowy czas przyjścia na świat Bożego Syna.

Podczas koncertów z towarzyszeniem Międzynarodowego Zespołu Muzycznego pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego na scenie pojawi się dwudziestu wykonawców. Zaśpiewają i zagrają: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior,
Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk oraz Mietek Szcześniak.

To będą koncerty na wiele strun – od polskich kolęd po najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe z całego świata; od balladowych po rockowe brzmienia. Muzycy zabiorą publiczność w daleką podróż dookoła świata, ale echo tej podróży wybrzmi także w osobistych i współcześnie napisanych utworach. Do artystów dołączą ze śpiewem widzowie. Każdy ze swoimi emocjami i doświadczeniami. Z własną historią i siłą wiary w sprawczą moc Bożego Narodzenia.

Doskonałe warunki akustyczne hali Arena oraz więcej niż w innych ośrodkach czasu na niezbędne przygotowania, pozwolą publiczności w Toruniu doświadczyć magii przestrzennego dźwięku, którą daje unikalna technologia L’Acoustics L-ISA. Umożliwia ona pełne odwzorowanie wielowymiarowej przestrzeni dla każdego uczestnika wydarzenia. Dzięki temu każdy słuchacz jest w stanie rozpoznać precyzyjnie, skąd wydobywają się poszczególne dźwięki muzyki i ma wrażenie, jakby koncert był grany wyłącznie dla niego.

Co roku Betlejem w Polsce to także ogromny chór kolędników, niosący pomoc. Kupując bilet na widowisko, każdy zostaje Ambasadorem Miłosierdzia. Dochód z trasy koncertowej zostanie bowiem przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących. Jak również trafi do nich dochód ze sprzedaży albumu płytowego Pokój Wam! Live z udziałem m.in.: Dawida Kwiatkowskiego, Bovskiej, Grażyny Łobaszewskiej oraz Kamila Bednarka.

Absolutną nowością jest w tym roku płyta „Kolędowanie na tysiące głosów”, która jest zapisem wspólnego kolędowania artystów z publicznością. Każdy może pobrać ją BEZPŁATNIE tutaj, a przy okazji ofiarować charytatywny datek.

TERMINARZ TRASY:

28 grudnia 2019 – Katowice – Spodek (18.00)
29 grudnia 2019 – Poznań – Hala Arena (18.00)
03 stycznia 2020 – Toruń – Arena (19.00)
04 stycznia 2020 – Szczecin – NETTO Arena (18.00)
05 stycznia 2020 – Kalisz – Arena Kalisz (18.00)
10 stycznia 2020 – Warszawa – Hala Torwar (19.00)
11 stycznia 2020 – Wrocław – Hala Orbita (18.00)
12 stycznia 2020 – Kielce – Hala Legionów (18.00)
17 stycznia 2020 – Gdynia – Gdynia Arena (19.00)
18 stycznia 2020 – Ostróda – Hala Expo Mazury (18.00)

materiały nadesłane: Betlejem w Polsce

Reklama